Akių vokų korekcija – viena paprasčiausių, tačiau reikšminga plastikos operacija

Akys yra mūsų vidinės savijautos veidrodis. Jos išduoda kur kas daugiau nei gali atrodyti: nuovargį, liūdesį, džiaugsmą ir pyktį. Visgi, kartais akių forma, o tiksliau kalbant – akių vokai, gali suklaidinti pirmąjį įspūdį. Neestetiška akių forma gali atsirasti su pirmaisiais senėjimo požymiais arba kaip įgimtas veido bruožas. Daugiau apie akių vokų operaciją papasakos „GP Klinika“  įkūrėjas ir grožio plastikos chirurgas Gintaras Papečkys. 

Dėl kokių priežasčių akių vokai gali „užkristi“?

Dažniausiai akių vokai praranda formą vyresniame amžiuje arba žmonės jau gimsta su tokia akių forma.

Kaip galėtume atpažinti, kad akis prarado estetišką formą?

Jauno žmogaus akis – pilna ir atviru voku. Su amžiumi voko dalis gali dengti netgi akies kraštą, o ypač vyresni žmonės gali susidurti su regėjimo sutrikimais. Visgi, su šia problema susiduria ir jauni žmones, kurie skundžiasi sunkia akimi“.

Apie kokius sveikatos sutrikimus gali pranešti akių vokai?

Festūnai yra ta kūno vieta, kuri gali pranešti apie tam tikrą žmogaus būklę: nuovargį, miego trūkumą, netinkamą dienos rėžimą. Užkritę akių vokai gali iššaukti išvaržėles ir odos pertekliaus atsiradimą.

Kokie pakitimai įvyksta akių srityje su pirmaisiais senėjimo požymiais?

Jauname amžiuje suformuotas antankis ir viršutinė voko dalis yra pripildyta riebalų, todėl jinai yra iškili, turi estetišką formą. Visgi, sulaukus pirmųjų senėjimo požymių, riebalų sumažėja, todėl gražus akių srities ovalas subliūška, o šis susiformuoja į raukšlę, kuri metams bėgant gali pasidaryti dviguba.

Kada žmonėms jau vertėtų apsvarstyti akių vokų operaciją?

Seniau atlikdavome korekcijas, kai dviguba raukšlė pradeda dengti voko kraštą, tačiau dabar galima svarstyti operaciją, kai tik atsiranda dviguba raukšlė.

Ar šia problema skundžiasi tiek vyrai, tiek moterys?

Ši problema kamuoja abi lytis, tačiau moterys labiau rūpinasi savo akių grožiu.

Atlikus operaciją, akių vokai gali sugrįžti į senąją padėtį? 

Ši operacija – laikoma ilgalaikė.

Papasakokite apie gijimo procesą ir ko reikėtų vengti?

Ši operacija yra laikoma viena iš lengvesniųjų, todėl nereikalauja daug priežiūros. Svarbiausia vengti tiesioginės saulės spindulių siekiant apsaugoti randą ir nesukelti akims diskomforto.

 

 

 

Susisiekite su mumis:

    Įkelkite failą

    Nėra pasirinktu failų