Nosies operacija

Operacijos trukmė1–2 valandos
NejautraBendroji
Po operacijos priežiūra1 naktis klinikoje (esant mini korekcijai pacientas tą pačią dieną išleidžiamas namo)
Operacijos kartojimasAtliekama vieną kartą
RezultataiIlgalaikiai
DerinimasDažnai atliekama kartu su nosies pertvaros operacija

Veidas yra savotiška žmogaus vizitinė kortelė, o nosis – centrinė jo dalis, todėl harmoninga, graži veido išraiška labai priklauso nuo jos formos. Keičiant nosies formą ir dydį galima ne tik padailinti veido proporcijas, bet ir pagerinti kvėpavimą. Nosies operacija (dar vadinama rinoplastika) leidžia pakeisti nosies dydį, profilį, galiuko formą, nosies-lūpos kampą, susiaurinti šnerves, atkurti traumos pažeistą nosį, ištiesinti kaulinę ir kremzlinę pertvaros dalis.

Nosies plastinė operacija atliekama žmonėms, kurių veido augimo procesas yra pasibaigęs. Dažniausiai ji atliekama tada, kai pacientas skundžiasi didele nosies kuprele arba, priešingai, turi „priplotą“ nosį. Dažnai atliekama nosies mažinimo operacija, kai pacientas skundžiasi per ilga nosimi. Taip pat nosies korekcija gali būti atliekama, kai ji yra kumpa, tarsi bulvės formos, neproporcingai per trumpa, per daug įgaubta į vidų, per daug riesta.

Jeigu reikalingi tik minimalūs pakitimai, dažnai atliekama nosies korekcija be operacijos. Tokiu būdu nosies netobulumai yra koreguojami audinių užpildų injekcijomis. Būtent šiuo būdu dažnai atliekama nosies galiuko korekcija.

Operacija

Nosies operacija paprastai atliekama taikant bendrinę nejautrą, nors kartais koreguojant tik nosies galą taikoma ir vietinė anestezija. Operacija gali būti atliekama atviru arba vidiniu būdais. Operuojant atviru būdu daromas 3 mm pjūvis pertvaroje tarp šnervių ir pjūviai šnervės viduje. Operuojant vidiniu būdu, pjūviai atliekami tik šnervės gleivinėje. Operacijos metu koreguojama kaulinė ir kremzlinė nosies dalys, atliekami įvairūs chirurginiai veiksmai, kurie atstato nosies ašį, pašalina kuprelę, suformuoja nosies galą.

Nosies operacija trunka nuo 1 iki 3 valandų.

Po operacijos

Po operacijos pacientas vieną naktį praleidžia klinikoje. Vadinamieji setonai (ilgi tamponai) iš nosies pašalinami jau kitą dieną, siūlai išimami po penkių dienų, o specialus įtvaras nuimamas po 10–14 dienų, kai sugyja kaulai. Pacientas į darbą gali grįžti po 2–3 savaičių. Pradinis nosies formos rezultatas matomas po 4–6 savaičių nuo operacijos, tačiau galutinio rezultato formavimasis, ypač kremzlinėje nosies dalyje, užtrunka iki vienerių, kartais net iki dvejų metų.

Gydytojo Gintaro Papečkio komentaras

Nosies operacija – viena iš sudėtingiausių estetinių operacijų, ir ne tik dėl to, kad nosis yra centrinė veido dalis, lemianti visą jo išvaizdą, bet ir dėl to, kad tai reikalauja didelės chirurgo patirties, estetikos supratimo ir sėkmės. Jokia kita kūno sritis taip nepriklauso nuo pooperacinio randėjimo proceso, lemiančio galutinį rezultatą, kaip nosis. Dėl šios priežasties chirurgas, remdamasis savo patirtimi, turi prognozuoti galutinį rezultatą, kuris gali susiformuoti tik po 2 metų. Ypač kaprizinga šiuo požiūriu yra kremzlinė nosies dalis.

Nežiūrint visų šių aplinkybių, nosies plastika yra ypač efektyvi estetinė operacija, iš esmės pakeičianti veido išvaizdą, o kartais ir visą gyvenimą.
Yra 2 nosies plastikos būdai – atviras ir uždaras. Abu turi savų pliusų ir minusų. Operuojant uždaru būdu, vidinės nosies struktūros gerai nematomos, todėl šis būdas labiau tinka nedidelėms korekcijoms nugarėlės srityje. Operuojant atviru būdu, gerai matomos visos nosies kremzlės, dėl to galima atlikti įvairiausias korekcijas, o tai ypač svarbu nosies galo srityje. Uždaru būdu atliktos operacijos galutinis rezultatas susiformuoja greičiau nei po atviros rinoplastikos.

Veiksmai nosies plastikos metu

Nosies plastikos metu, koreguojant kremzlinę vietą, dalis kremzlės pašalinama, suformuojama kremzlinė nugarėlė, nosies galas. Kaulinė dalis koreguojama, nukalant kaulinę kuprelę, padarant šonines osteotomijas ir suspaudžiant kaulus. Tokiu būdu gali būti ištiesinta kreiva nosis po traumos, suformuojama siauresnė nosis be kuprelės.
Oda po nosies korekcijos uždengia naujai suformuotas struktūras. Nors dažnai būna nedidelis jos perteklius, bet laikui bėgant ji susitraukia ir „aptempia” naująjį karkasą. Susiformavus pooperacinei nosies formai, gali išryškėti įvairių nedidelių nelygumų, kurie šiuo metu labai nesunkiai koreguojami užpildų injekcijomis.

Reikia pažymėti, kad užpildų pagalba galima ir nedidelė korekcija nosies galo srityje – jį galima pakelti, pakoreguoti nosies-lūpos kampą ir panašiai.
Taigi, plastinė nosies operacija yra labai efektyvi estetinė operacija, kurios rezultatas labai priklauso nuo chirurgo sukauptos patirties, paciento ir gydytojo estetikos supratimo bei pooperacinio randėjimo proceso.
Pastaruoju metu aš pradėjau naudoti specialius papildomus chirurginius veiksmus, kurie leidžia labai ryškiai sumažinti randėjimą, dėl to geras rezultatas išryškėja jau po 4–6 savaičių. Tai labai džiugina ir pacientus, ir mane patį. Taip pat įdiegti nauji tamponavimo būdai, kai naudojami besirezorbuojantys tvarsčiai, labai palengvinantys nemalonų pirmąjį perrišimą po operacijos.

Jeigu jūs domitės nosies korekcija, nosies operacijos kaina bus nurodyta konsultacijos su plastikos chirurgu metu, apžiūrėjus konkrečiai jūsų situaciją.

Susisiekite su mumis:

    Įkelkite failą

    Nėra pasirinktu failų