Veido patempimas

Operacijos trukmė2–3 valandos
NejautraBendroji
Po operacijos priežiūra klinikoje1 naktis
Operacijos kartojimasAtliekama vieną ar daugiau kartų, pagal poreikį ir pageidavimą
Rezultatai išlieka5–10 metų
DerinimasDažnai kartu atliekamos viršutinių ir apatinių vokų korekcijos, kaklo plastika, „mid-facelift” operacija, riebalų persodinimas į veidą

Metams bėgant, veidas keičiasi: nyksta jo poodinis riebalinis audinys, keičiasi oda, susidaro jos perteklius, smunka audiniai. Veido forma iš „V“ kinta į stačiakampę, išnyksta aiški pažandės linija, pasmakrėje pakimba oda, matosi poodinių raumenų kraštai. Visi šie išvardyti požymiai yra pagrindiniai veiksniai, kurie lemia tai, jog mes pamažu atrodome nebe taip jaunatviškai kaip anksčiau. Koreguojant šiuos amžinius pokyčius atliekama veido plastika – veido patempimas (ritidektomija, facelift). Nors tai – viena sudėtingiausių estetinių operacijų, tuo pačiu ir viena efektyviausių. Vadinamojo „faceliftingo“ metu pašalinamas susidaręs odos perteklius, pakeliami pasmukę audiniai, suformuojamas poodinis riebalinis sluoksnis.

Veido patempimo operacija nenukels jūsų į jaunystę ir jūs neatrodysite vėl šešiolikos, tačiau jūs atrodysite daug jauniau ir gražiau. Šios operacijos tikslas toks, kad pacientas atrodytų jaunai pagal savo metus, o jaunystės rezultatas būtų pasiektas natūralia ir estetiška išvaizda.

Operacija

Veido pakėlimas atliekamas, taikant bendrąją nejautrą, nors kartais naudojama ir vietinė nejautra su sedacija. Operacija trunka 3–5 valandas. Pjūviai atliekami apie ausis, plaukuotoje galvos dalyje, kad būtų mažiau pastebimi, kartais, kai reikia sutvarkyti pasmakrės sritį (susiūti kabančius raumenis, pašalinti riebalų perteklių), daroma papildomų pjūvių pasmakrėje, natūralioje raukšlėje. Operacijos metu išdalinami odos ir poodžio lopai. Fascija pakeliama, pasmakrės paviršinis raumuo patempiamas, pasiurbiami riebalai, oda ir poodžio perteklius pašalinami. Pjūviai užsiuvami, poodyje paliekami drenai, veidas specialiai sutvarstomas.

REGISTRACIJA

Po operacijos

Po operacijos vieną parą pacientas praleidžia klinikoje, kur yra prižiūrimas medicininio personalo. Drenai paprastai pašalinami kitą dieną. Po operacijos reikia nešioti specialų veido įtvarą, kuris prilaiko veido audinius. Ryškiausi patinimai būna pirmomis paromis, o nuo ketvirtos paros jie pradeda slūgti. Gali pasitaikyti kraujosruvų, kurios gali laikytis iki 10–14 dienų. Jeigu jų nėra, pacientas jau po 7–10 dienų gali rodytis viešose vietose. Pilnai į įprastinį gyvenimą pacientai grįžta po 3–4 savaičių, nors galutinis rezultatas susiformuoja po 4–6 mėnesių, pakartotinė operacija rekomenduojama po 8–10 metų.

Gydytojo Gintaro Papečkio komentaras

Tipinis klasikinis veido patempimas (veido pakėlimas, „facelift“) – viena iš seniausių ir efektyviausių estetinių grožio operacijų. Ji atliekama jau daugiau nei 100 metų ir jos rezultatai labai geri, tenkinantys net ir pačius reikliausius pacientus. Klasikinė ritidektomija skirta koreguoti apatinį veido trečdalį bei pasmakrės sritį. Šiose vietose amžiniai veido pakitimai labai ryškūs, o jų korekcija itin efektyvi, nes pasmukę audiniai pakeliami į jų buvusią vietą.
Nustatyta, kad smukdami paviršiniai veido poodinio sluoksnio audiniai (fascijos su riebalais, m. plastysma) pakeičia veido formą – skruostai įdumba, oda užvirsta ant nosies lūpų raukšlės, dingsta ryški žandikaulio linija, pasmakrėje dėl odos pertekliaus ir raumens pasmukimo atsiranda odos raukšlės, dingsta gražus smakro-kaklo kampas. Veido plastikos metu koreguojamos visos šios problemos: pašalinamas odos perteklius, pakeliama pasmukusi fascija, patempiamas pasmakrės raumuo (m. platysma), todėl ir rezultatas labai geras bei ilgalaikis.

Niekas negali nukonkuruoti „facelift“

Buvo siūlyta įvairiausių alternatyvų veido patempimo operacijai, įskaitant odą stangrinančius aparatus, užpildus, siūlus ir pan., tačiau kol kas joks kitas metodas negali nukonkuruoti „facelift“ operacijos efektyvumo, natūralumo ir ilgaamžiškumo. Reikia pažymėti, kad dabar yra pasikeitęs žmonių gyvenimo būdas, tad minėtomis alternatyviomis priemonėmis (užpildai, PRP, riebalų persodinimas, pakeliantys siūlai ir t. t.) veido pakėlimo operacijos būtinybė atitolinama ir šiuo metu ją atlikti dažniausiai rekomenduojama nuo 45–50 metų. Dar reikia priminti, kad dabar ši klasikinė veido plastika dažnai papildoma kitomis operacijomis ar procedūromis, kurios koreguoja vidurinį ir viršutinį veido trečdalius (pakeliantys siūlai, riebalų persodinimas, antakių pakėlimas) ir kt. Tokiu atveju gaunamas geresnis, pilnesnis veido korekcijos rezultatas.

REGISTRACIJA

Susisiekite su mumis:

    Įkelkite failą

    Nėra pasirinktu failų