Riebalų persodinimas

Riebalų persodinimo operacijos – tai procedūros, kurių metu riebalai paimami iš vienos kūno srities ir persodinami į kitą. Dėka amerikiečių chirurgo Sydney Coleman, sukūrusio bei įdiegusio naujus principus riebalų paėmime ir persodinime, šiuolaikinė riebalų persodinimo procedūra tapo labai populiari. Ilgalaikiai rezultatai parodė šios procedūros efektyvumą ne tik koreguojant kūno formas, bet ir suteikiant stulbinantį atjauninimo rezultatą. Riebaluose esančios regeneracinės – kamieninės ląstelės labai teigiamai veikia audinius, juos atstato, sulėtina senėjimo procesus.

Dažniausiai atliekamas riebalų persodinimas į veidą, taip pat riebalų persodinimas į krūtinę, sėdmenis.

Kaip atliekama procedūra:

Riebalai persodinimui imami specialiu švirkštu, o ne aparatu. Taip daroma siekiant, kad audinys būtų kuo mažiau paveikiamas ir liktų gyvybingas. Paimti riebalai specialiai paruošiami persodinimui – centrifūguojami, plaunami ir t. t. (yra keletas metodikų), kad būtų atskirtas kraujas, suirę riebalai ir skysčiai. Taip paruoštas riebalinis audinys, naudojant specialų švirkštą ir kaniulę, persodinamas į naują kūno sritį. Persodinamas kiekis gali kisti nuo kelių mililitrų (veidas, plaštakos) iki kelių šimtų mililitrų (krūtys, sėdmenys). Kadangi šiuolaikiniai metodai leidžia persodinti didelius kiekius riebalinio audinio, kuris sėkmingai prigyja, pastaruoju metu vis populiaresnė tampa krūtų formos korekcija savais riebalais. Pagrindinis riebalų persodinimo operacijos trūkumas – ne visas persodintas audinys prigyja. Nors prigyja apie 30–70 proc. persodinto audinio, ir yra laikoma, kad toks rezultatas yra geras, pakartotinės procedūros būna dažnos. Tokios komplikacijos kaip kraujavimas, kalcifikatai ar infekcija pasitaiko retai.

REGISTRACIJA

Gyd. G. Papečkio komentaras

Riebalų persodinimo procedūrą pradėjau taikyti pirmasis Lietuvoje 1996 m., susižavėjęs prancūzų chirurgo Y.G. Illouz sukurta ir JAV chirurgo Sydney Coleman ištobulinta metodika, gautais rezultatais, kūno estetikos supratimu bei kūno estetikos filosofija. Tuo metu sintetiniai užpildai nebuvo tokie populiarūs kaip dabar. Anksčiau šis metodas turėjo daug priešininkų, kurių pagrindinis argumentas buvo tas, jog riebalai neprigyja. Tačiau ilgalaikė patirtis ir stebėjimai parodė, kad yra priešingai – riebalai prigyja ir išlieka visą laiką, o juose esančios kamieninės – regeneruojančios ląstelės labai teigiamai veikia persodintą sritį: oda išlieka skaistesnė, be raukšlių, kitaip tariant, nesensta.

Pastaruoju metu, aktyviai vystantis kamieninių ląstelių mokslui, sužinota, kad būtent riebalinis audinys yra vienas iš regeneruojančių – kamieninių ląstelių, rezervuarų mūsų kūne. Jos ir atlieka šį „atjauninantį” darbą. Kamieninių ląstelių kiekis riebaliniame audinyje santykinai nedidelis, su amžiumi jis mažėja, tad Lietuvoje įdiegtas iš riebalų išskirtų kamieninių ląstelių bankas, kuriame galima laikyti savo kamienines ląsteles ir vėliau jas naudoti įvairioms ligoms gydyti, atjaunėjimo procedūroms. Šiuo metu naudojami specialūs aparatai, iš riebalinio audinio išskiriantys ir koncentruojantys kamienines ląsteles. Šios naudojamos veido odos atjauninimui, trofinių žaizdų, randų gydymui. Tokią veido atjauninimo procedūrą 2011 m. atlikau pirmasis Lietuvoje.

Asmeninė patirtis

Taigi, mano asmeninė patirtis šioje srityje (daugiau nei 15 metų), pasaulinė praktika bei paskutiniai mokslo darbai, tiriant kamienines ląsteles, leidžia teigti, kad riebalų persodinimas – viena efektyviausių ilgalaikių, atstatančių natūralų vaizdą, estetinių procedūrų. Tai lyg profilaktinė priemonė, kurią rekomenduojama atlikti nuo 35 m., kad amžiniai pakitimai vyktų lėčiau, o kai kurie metams bėgant visai neatsirastų.

Šiuo metu riebalų persodinimo operacijos plačiai taikomos ir kitose srityse. Tokios procedūros naudojamos kūno kontūrų korekcijai, krūtų, sėdmenų srityse, intymioje chirurgijoje (varpos formos korekcijai, išorinių moteriškų lytinių organų korekcijai). Labai populiaru atlikti dvi operacijas vienu metu, per kurias riebalai pašalinami iš sankaupų nepageidautinose vietose (juosmens, klubų, šlaunų, pilvo srities) ir persodinami į kitą kūno sritį (moterims į krūtis, sėdmenis, formuojant gražią, ovalią jų formą; vyrams koreguojant raumenų formą krūtinės, žastų srityse ir pan.). Taigi, riebalų persodinimas tampa auksiniu standartu estetinėje medicinoje ir chirurgijoje, o iš riebalų išskirtos regeneruojančios SVF ląstelės teikia vilčių, kad bus galima atstatyti pažeistus organus.

Nuo 2016 metų Lietuvoje pradėjo veikti laboratorija, kurioje iš riebalinio audinio išskiriamos stromos vaskuliarinės frakcijos (SVF) ląstelės, kuriose yra kamieninių ląstelių koncentratas. SVF naudojamas veido atjauninimui, sąnarių ligų ir trofinių opų gydymui. Taip pat veikia bankas, kuriame galima laikyti išskirtą SVF frakciją neribotą laiką.

REGISTRACIJA

Susisiekite su mumis:

    Įkelkite failą

    Nėra pasirinktu failų