Akių vokų operacija

Operacijos trukmė1–3 valandos
NejautraVietinė arba bendroji
Po operacijos priežiūra Ambulatorinė, tą pačią dieną pacientas išleidžiamas namo
Operacijos kartojimasAtliekama vieną ar daugiau kartų, pagal poreikį ir pageidavimą
Rezultatai Ilgalaikiai
DerinimasDažnai atliekama su veido patempimo operacija

Akių vokų operacija rekomenduojama, kai viršutinio voko oda, susimetusi į raukšlę, uždengia viršutinio voko kraštą, o apatinio voko srityje susidaro „maišeliai”. Akys atrodo pavargusios, piktokos, praradusios žvalumą, jaunatviškumą. Akių vokų korekcija paprastai atliekama vyresniems kaip 35–40 metų asmenims, tačiau kartais tenka operuoti ir jaunesnius žmones, kai dėl vokų anatomijos nukritęs viršutinio voko kraštas akį daro sunkią, mažesnę. Akių vokų plastika atliekama tiek vyrams, tiek moterims. Tai yra viena dažniausių ir paprasčiausių atliekamų plastinių operacijų.

Operacija

Viršutiniai vokai operuojami, pašalinant odos perteklių elipsės pavidalo pjūviu. Tuo pat metu yra pašalinamos ir susidariusios riebalinės išvaržėlės. Akių vokų pakėlimas, paprastai, atliekamas su vietine nejautra arba sedacija. Likęs pooperacinis randas pasislepia viršutinio voko raukšlėje.

Apatiniai vokai gali būti operuojami dviem būdais: per išorinį pjūvį ties apatinio voko kraštu ir per vidinį pjūvį voko junginėje. Išoriniu pjūviu operuojama retai, tik tais atvejais, kai pacientas turi ryškų odos perteklių. Šiuo atveju taikoma vietinė anestezija. Dažniausiai operuojama vidiniu pjūviu – voko viduje, todėl rando nelieka. Operacijos metu pašalinamos riebalinės išvaržėlės, ir, nors odos perteklius nepašalinamas, ji susitraukia ir maišeliai išnyksta.

Vokų pakėlimo operacija trunka 1–2 val.

REGISTRACIJA

Po operacijos

Po viršutinių vokų plastikos pacientas į namus išleidžiamas praėjus valandai–dviem po operacijos, o siūlai išimami 4–5 parą po operacijos. Po apatinių vokų plastikos pacientas taip pat išleidžiamas tą pačią dieną, tik klinikoje praleidžia daugiau laiko, kol baigiasi anestezijos poveikis.

Kaip ir kitos operacijos, akių vokų korekcija, turi pooperacinį periodą, kurio metu būna mėlynės, patinimai, tačiau juos lengva paslėpti akiniais nuo saulės. Mėlynės išnyksta per porą savaičių, lengvas paburkimas kartais laikosi ilgiau. Visi šie pakitimai ryškesni po apatinių vokų plastikos. Vokų plastinės operacijos rezultatas yra ilgalaikis. Tik retais atvejais reikia atlikti pakartotines korekcijas. Pabrėžtina, kad rezultato ilgaamžiškumas labai priklauso ir nuo paciento gyvenimo būdo.

Gydytojo Gintaro Papečkio komentaras

Viršutinių vokų plastika – tai viena pirmųjų estetinių operacijų, kuriai pasiryžta pacientai. Pašalintas odos perteklius akivaizdžiai pakeičia akies išvaizdą. Po operacijos žvilgsnis tampa žvalesnis, jaunatviškesnis, atviresnis. Pacientės moterys būna ypač patenkintos, kad vėl gali naudoti kosmetiką, skirtą vokams paryškinti.

Pastaruoju metu kartu su šia klasikine operacija yra atliekamos papildomos procedūros, tokios kaip riebalų persodinimas, audinių užpildymas „fileriais“, antakių pakėlimas ir kt. Tai dar labiau pagerina estetinį rezultatą. Šiuo atveju kiekvienas chirurgas skirtingai (priklausomai nuo jo patirties, estetikos supratimo) pritaiko šias priemones. Aš dažnai papildomai koreguoju vokų aplinką riebalų persodinimu, atlieku šoninio antakio krašto arba viso antakio pakėlimą. Tada tikrai gaunamas pabaigtas ir labai gražus rezultatas.
Apatinių vokų plastika turi tam tikrų skirtumų, nors jos tikslas taip pat yra pašalinti odos perteklių bei „maišelius” po akimis. Išoriniu pjūviu odos perteklius apatinio voko srityje šalinamas tik labai retais atvejais. Dažniausiai per vidinį pjūvį pašalinamos riebalinės išvaržėlės, kurios atrodo kaip maišeliai po akimis, o oda pati labai efektyviai susitraukia ir jos perteklius išnyksta savaime. Operacijos rezultatas būna akivaizdus. Reikia pažymėti, kad esant ryškioms raukšlėms po akimis be aiškių maišelių, operacijos rezultatas bus kuklesnis – raukšlės sumažės, tačiau neišnyks. Tokiu atveju, norint gauti geresnius rezultatus, siūlau papildomas procedūras (pvz., lazerinis odos „šlifavimas“ ir kt.).

REGISTRACIJA

Susisiekite su mumis:

    Įkelkite failą

    Nėra pasirinktu failų