Operacijos trukmė | 1–1,5 valandos | |
Nejautra | Vietinė arba bendroji | |
Po operacijos priežiūra | Ambulatorinė, tą pačią dieną pacientas išleidžiamas namo | |
Operacijos kartojimas | Atliekama vieną kartą | |
Rezultatai | Ilgalaikiai |
Ausų korekcija – tai gana dažna operacija, atliekama įvairaus amžiaus žmonėms. Dažniausiai yra operuojamos abi ausys, tačiau kai kuriais atvejais atliekama tik vienos ausies korekcija, priklausomai nuo poreikio. Operacijos metu yra koreguojami esami defektai: atlėpusios ausys priglaudžiamos prie galvos, gali būti keičiama jų forma, dydis, įvairios deformacijos.
Atlėpusių ausų korekcija yra dažniausiai vaikams atliekama estetinė operacija. Ausų forma yra nulemta genetiškai, t. y. paveldima iš tėvų ar senelių. Ausis visiškai susiformuoja iki 6–7 metų, todėl šią operaciją galima atlikti iki mokyklos, kad vaikas nepatirtų patyčių iš bendraamžių. „Normaliomis ausimis” laikomos tokios, kurių atstumas tarp galvos ir ausų kaušelio būna 1,5–2 cm, jos turi susiformavusias visas raukšles. Dažniausia atlėpusių ausų priežastis yra nesusiformavusi priešvijoklio raukšlė, didelės ausų kriauklės, ydinga kriauklės padėtis nuo galvos.
Operacija
Ausų operacija paprastai atliekama su vietine nejautra, nors kartais taikoma ir bendrinė nejautra. Operacija visiškai neskausminga, nors jos metu girdimi įvairūs garsai, kremzlės traškėjimas. Kiek nemaloni yra nuskausminimo procedūra – vaistų suleidimas. 6–7 metų amžiaus vaikai lengvai pakelia šią operaciją.
Ausų plastinė operacija trunka 1,5–2 val. Jos metu specialia metodika pašalinant dalį kremzlės suformuojama nauja priešvijoklio raukšlė, pašalinant dalį kremzlės sumažinama ausies kriauklė, ji prilenkiama ir fiksuojama arčiau galvos. Po operacijos ausys fiksuojamos specialiu tvarsčiu – „ausinėmis”. Pacientas atvyksta, išoperuojamas ir namo išleidžiamas tą pačią dieną.
Po operacijos
Po operacijos visą savaitę pacientas nešioja tvarstį, stengiasi negulėti ant šono. Siūlai išimami po savaitės. Skausmas po operacijos ryškesnis pirmą parą, gali pasitaikyti kraujavimas, kuris pasireiškia tvarsčio sumirkimu šviežiu krauju, tokiu atveju nedelsiant reikia kreiptis į operavusį gydytoją.
Išėmus siūlus 6–8 savaites pacientas nakčiai dedasi sportinę juostą ant ausų. Po operacijos ausys gali būti aptirpusios, jautrios lietimui, kietokos. Visi šie pakitimai išnyksta po 6–8 mėn.
Gyd. G. Papečkio komentaras
Ausų plastika yra viena populiariausių estetinių operacijų, kuri dažniausiai atliekama vaikams, nors pasitaiko, kad tenka operuoti ir suaugusį žmogų, kuris ilgus metus svarstė, jausdamas diskomfortą dėl ausų formos.
Paprastai šią operaciją rekomenduojama atlikti 6–7 m. amžiaus vaikams prieš pradedant lankyti mokyklą, kadangi ausys jau būna pilnai susiformavusios ir vaikas galės išvengti psichologinės traumos dėl bendraamžių patyčių. Kai ausys yra akivaizdžiai atlėpusios, niekam nekyla klausimų dėl korekcijos būtinumo. Kiek subtilesnė situacija, kai ausų forma nežymiai ydinga. Šiuo atveju pacientas pats turi tiksliai apsispręsti ir chirurgui aiškiai suformuoti savo norą.
Reikia pažymėti, kad gražios, neatlėpusios, simetriškos ausys – labai svarbus elementas veido estetikoje, todėl po operacijos žmogus labai pasikeičia, išgražėja.
Nors manoma, kad ausų plastika yra nesudėtinga operacija ir viena pirmųjų, nuo kurių pradeda dirbti bet kuris estetinės chirurgijos naujokas, iš tikrųjų, ji iš gydytojo reikalauja tikslaus darbo, estetikos supratimo, kad naujai suformuota ausis būtų ne tik neatlėpusi, bet ir atrodytų natūraliai, taip pat kad nesimatytų operacijos požymių. Chirurgas turi turėti patirties, kad rezultatas būtų nuolatinis, kadangi kremzlė turi savybę grįžti į savo pirminę padėtį.
Taigi, ausų korekcija yra efektyvi estetinė operacija, kuri padeda suformuoti veido harmoniją, estetiką bei grožį, todėl pacientai dažniausiai būna labai patenkinti jos rezultatu, džiaugiasi natūraliai atrodančiomis ausimis.