Įtrauktų spenelių korekcijos

Krūties spenelis – tai apvali, išsikišusi, išorinė žmogaus pieno liaukos dalis, iš kurios naujagimis ar kūdikis čiulpia pieną. Vidutinio dydžio spenelis yra nuo žirnio iki lazdyno riešuto dydžio. Speneliai labai svarbūs krūtų išvaizdai, moters seksualumui ir motinystei. Kartais pasitaiko, kad speneliai nuo gimimo būna įdubę (invertuoti). Tokiu atveju jie laikosi vienoje plokštumoje su aureole ar giliau įtraukti į krūties vidų. Spenelis traukiamas gilyn dėl sutrumpėjusios pieno latakėlių sistemos, neleidžiančios jam išsikišti. Dažniausiai įdubę speneliai būna įgimti, nors kartais tokie gali susiformuoti po maitinimo krūtimi surandėjus pieno kanalėliams. Moterims ši problema gali būti labai nemaloni, kadangi įtrauktas spenelis, nors ir nėra liga, gali skatinti jos nepasitikėjimą savimi, o kartais net tapti kliūtimi natūraliai maitinti kūdikį. Plastinės chirurgijos dėka moterys, turinčios įdubusius spenelius gali nebegyventi su šiuo defektu, nes yra atliekamos įtrauktų spenelių korekcijos. Procedūros specifika priklauso nuo to, kiek įdubę speneliai. Operacijos metu atlaisvinamos struktūros, tempiančios spenelį į vidų ir atliekama odos plastika – taip pagražėja krūties kontūras.

Įtraukto spenelio operacija

Operuojant atliekamas pjūvis ir spenelis ištraukiamas, o tada pritvirtinamas, kad liktų vietoje. Chirurginės procedūros, taisančios įdubusius spenelius, būna dviejų tipų – tos, kurių metu pieno latakėliai nepažeidžiami, ir tos, kurių metu jie pažeidžiami (pastaruoju atveju sutrumpėję pieno latakėliai atjungiami nuo spenelio). Bet kuriuo atveju operacijos tikslas pagerinti krūties vaizdą ir išsaugoti spenelio jautrumą.
Operacija dažniausiai vyksta su vietine nejautra. Ji trunka apie 1 -2 valandas, priklausomai nuo operacijos būdo ir pacientės anatomijos.

Po įdubusio krūties spenelio operacijos

Po procedūros speneliai bus skausmingi, tačiau skausmas praeis per kelias dienas. Šis diskomfortas lengvai kontroliuojamas vaistais. Į darbą galėsite grįžti po 1 – 2 parų, tačiau dar savaitę vertėtų vengti sunkios fizinės veiklos ar sporto. Siūlai paprastai išimami praėjus septynioms dienoms po operacijos. Lieka nedidelis randas – apie 0,5 cm ilgio, pasislėpęs po spenelio apatiniu kraštu, odos raukšlėje, tad jis yra beveik nematomas.
Paprastai po operacijos galima žindyti kūdikį, tačiau jei pieno latakėliai nuo spenelio buvo atskirti, žindyti bus nebeįmanoma. Jei speneliai labai įdubę, operacija gali padėti tik laikinai, tad kartais po operacijos jie vėl grįžta į pradinę padėtį, todėl prireikia dar vienos procedūros.

Save

REGISTRACIJA

Susisiekite su mumis:

    Įkelkite failą

    Nėra pasirinktu failų