Pilvo plastika

Operacijos trukmė2–5 valandos
NejautraBendroji
Po operacijos priežiūra 1 naktis klinikoje
Operacijos kartojimasAtliekama vieną kartą
Rezultatai Ilgalaikiai
DerinimasDažnai kartu atliekama riebalų nusiurbimo operacija

Pilvo plastika – tai chirurginė operacija, kurios metu pašalinamas odos perteklius pilvo srityje, išsiurbiami riebalai, sutvirtinama raumeninė pilvo siena. Pilvo plastika rekomenduojama tada, kai, ryškiai sumažėjus svoriui, apdrimba oda, po nėštumo oda nesusitraukia, apdrimba bamba, lieka „pasipūtęs” pilvas, arba kai po ginekologinių operacijų užkrinta virš pjūvio esanti oda, kitaip dar vadinama „prijuoste“. Odos užkritimas tampa ne tik estetine problema, bet ir sukelia daug nepatogumų: užkritusioje vietoje šunta oda, atsiranda bėrimai, gali atsirasti odos ligos, dėl kurių sunku vaikščioti, stovėti ar sėdėti.

Dažniausiai pilvo plastika atliekama moterims, vyrams ji ne tokia efektyvi ir taikoma tik tam tikrais atvejais. Skiriama pilna ir dalinė pilvo plastika.

Kartu su pilvo plastika dažnai būna atliekamas ir riebalų nusiurbimas, o paimti riebalai taip pat gali būti persodinami į kitas kūno vietas, kurias reikia padailinti.

Operacija

Pilvo plastikos operacija dažniausiai atliekama taikant peridūrinę nejautrą su bendra sedacija. Pjūvis daromas apatinėje pilvo dalyje, virš gaktos plaukų, jis būna lanko formos. Atskyrus odą ir poodžio sluoksnį nuo pilvo sienos raumenų, pilvo siena sutvirtinama specialiomis siūlėmis, oda ir poodžio perteklius pašalinami, o likęs odos ir poodžio defektas padengiamas oda su poodžiu, esančia virš bambos. Išdalintas bambos žiedas įsiuvamas naujoje vietoje. Jei pakitimai yra tik apatinėje pilvo dalyje žemiau bambos, tada atliekama dalinė pilvo sienos plastika. Jos metu per trumpesnį pjūvį pašalinamas žemiau bambos esantis odos perteklius, sutvirtinama pilvo siena, bambos pagrindas nuleidžiamas žemyn.
Pilna abdominoplastika trunka 3–5 valandas, dalinė 1–2 valandas. Drenai paprastai nepaliekami.

Po operacijos

Po operacijos pacientas vieną parą turi praleisti klinikoje. Jam uždedamas specialus korsetas ir ribojamas pilnas kūno išsitiesimas. Korsetą reikia nešioti 4–6 savaites. Siūlai išimami po 10–14 dienų. Fizinis krūvis ribojamas 4–6 savaites. Po dalinės pilvo plastikos kartais pacientas namo išleidžiamas tą pačią dieną.

REGISTRACIJA

Gyd. G. Papečkio komentaras:

Pilvo sienos plastikos tikslas – pašalinti pilvo odos perteklių, sumažinti pilvo sienos „išsipūtimą“ (kuris moterims dažniausiai atsiranda po gimdymo), taip pat šios operacijos metu su riebalų išsiurbimu galima pakoreguoti juosmens sritį, sėdmenis, šlaunų sritį, taip pat sumažinti likusių pilvo odos dalių poodinių riebalų sluoksnį. Šiuos tikslus pilvo sienos plastikos operacijos metu pavyksta pasiekti. Tai tikrai labai efektyvi operacija, kurios metu koreguojant kūno kontūrus pilvo ir juosmens srityse paryškinama talija, figūra tampa jaunatviškesnė.
Dažnai teigiama, kad pilvo sienos konfigūraciją galima koreguoti specialiais fiziniais pratimais, dieta. Taip, tai, iš dalies, tiesa, bet šie būdai tinka tik esant tam tikroms aplinkybėms, pavyzdžiui, moteris nėra gimdžiusi, saikingos riebalų sankaupos yra apatinėje pilvo dalyje, nėra odos pertekliaus, neišsitampę pilvo sienos raumenys. Tačiau jei po gimdymo lieka pakitusi apatinė pilvo dalis, o odos perteklius pasireiškia sudribimu bambos srityje, kabėjimu apatinėje pilvo dalyje, strijomis, be abdominoplastikos tikrai jokio norimo efekto nepasieksite.

Fiziniai pratimai nepadės

Fiziniai pratimai nepadės sumažinti apatinės pilvo dalies išsipūtimo dėl per nėštumą prasiskyrusių tiesiųjų pilvo raumenų (nuolatinio pilvo pasipūtimo). Abdominoplastikos dėka pavyksta labai efektyviai sutvarkyti pilvo pasipūtimą dėl pilvo raumenų išsiskyrimo, nes operacijos metu šie raumenys sutraukiami. Po nėštumo susidaręs odos perteklius taip pat gali būti pašalintas tik chirurginiu būdu. Paprastai pertempta su strijomis oda būna žemiau bambos, o operacijos metu kaip tik ši pilvo odos sritis pašalinama, todėl dažnai po abdominoplastikos visai nelieka odos su strijomis.
Riebalų išsiurbimu efektyviai pavyksta koreguoti juosmens sritį, todėl po abdominoplastikos ir juosmens korekcijos galima lyg „sugrįžti“ į išvaizdą, kuri buvo iki gimdymo.

Situacija su vyrais

Situacija su vyrais kiek kitokia, kadangi jų problemos pilvo srityje daugiausiai susijusios su riebalų susikaupimu pilvo viduje (žarnų pasaitai, taukinė), todėl esant tokiai situacijai operacija nebus efektyvi. Vyrai operuojami tada, kai po sėkmingo svorio numetimo pilvas subliūkšta, apdrimba dėl susidariusio odos pertekliaus. Tada abdominoplastikos metu pašalintas odos perteklius duoda labai gerą rezultatą. Reikia pažymėti, kad juosmens srities riebalų („gelbėjimosi rato”) išsiurbimas vyrams visada labai efektyvus, jis pagražina kūno kontūrus, suteikia vyriškumo.
Taip pat reikėtų pabrėžti, kad vyrams nusiurbus poodinį riebalų sluoksnį pilvo srityje ryškiai sumažėja pilvo išsipūtimas, nes pilvo presui (raumenims) lengviau išlaikyti ne tokį sunkų odos ir poodžio sluoksnį. Vadinamojo „gelbėjimosi rato“ pilvo poodžio riebalų išsiurbimus netgi rekomenduojame infarkto profilaktikai.

REGISTRACIJA

Plastikos chirurgų patarimai, norinčioms tobulo pilvo.

Susisiekite su mumis:

    Įkelkite failą

    Nėra pasirinktu failų