Antakių pakėlimas

Operacijos trukmė30 minučių–1 valanda
NejautraVietinė arba bendroji
Po operacijos priežiūra Ambulatorinė arba stacionarinė
Operacijos kartojimasAtliekama vieną ar daugiau kartų, pagal poreikį ir pageidavimą
Rezultatai 5–10 metų
DerinimasDažnai atliekama kartu su veido patempimo ar vokų plastikos operacijomis

Antakių pakėlimas yra atliekamas tuomet, kai pasimato pirmieji senėjimo požymiai. Dažniausiai to prireikia 40–60 metų žmonėms, tačiau pastaruoju metu šias operacijas ir procedūras renkasi vis jaunesni pacientai. Taip yra dėl spartesnio gyvenimo tempo ir streso lygio, kuris yra pagrindinė senėjimo priežastis. Antakių pakėlimas dažnai yra atliekamas kartu su kaktos raukšlių lyginimu.

Antakių pakėlimo operacijos greičiau prireikia žmonėms, kurie yra labai emocionalūs ir mimiški, nes jų kaktos raumenys nuolat dirba. Šių žmonių visi išgyvenimai, nuotaikos ir emocijos atsispindi jų veide, nes savo žodžius jie iliustruoja įvairiomis veido išraiškomis. Taip pat antakių pakėlimas yra atliekamas ir tiems pacientams, kurių antakiai ir kakta nuo gimimo yra labai žemai. Pakėlus antakius (kaktą), veidas atjaunėja ir atrodo ne toks pavargęs kaip anksčiau.

Antakių pakėlimas

Labai dažnai antakių pakėlimas yra atliekama kartu su veido patempimo operacija, viršutinių vokų plastika ir apatinių vokų korekcija. Antakių pakėlimo operacijos metu yra daromas ilgas pjūvis už galvos plaukų linijos arba priešais ją. Toks pjūvis po užgijimo būna nematomas, nes randą paslepia plaukai. Chirurgas pašalina ar pakoreguoja dalį raumenų, kurie lemia raukšlių susidarymą, taip pat pašalina odos perteklių ir pakelia antakius. Patempus odą, ji yra pritvirtinama prie kaulo.

Antakių pakėlimo operacija yra atliekama taikant sedaciją arba bendrąją nejautrą, priklausomai nuo konkrečios kiekvieno paciento situacijos, kuri būna aptariama prieš operaciją kartu su plastikos chirurgu. Ši operacija nėra ilga ir trunka nuo 30 minučių iki 1 valandos.

REGISTRACIJA

Po operacijos

Praėjus kelioms valandoms po operacijos, pacientas gali būti išleidžiamas į namus. Kai kuriais atvejais jis gali būti paliekamas klinikoje nakčiai. Apie 10–14 dienų po operacijos būna matomas patinimas ir kraujosruvos, taip pat apie akis gali atsirasti mėlynės, o užgijusiose pjūvio vietose kurį laiką gali būti jaučiamas patirpimas ar niežulys. Praėjus maždaug savaitei po operacijos, yra ištraukiami siūlai. Pirmą ir antrą savaites, priklausomai nuo žmogaus savijautos, rekomenduojama ilsėtis, nedirbti, o sportuoti galima pradėti po 3–4 savaičių. Pamažu slūgstant patinimui ima ryškėti operacijos rezultatai: lygesnė kaktos oda, pakelti antakiai, dėl kurių savaime šiek tiek pakyla ir viršutiniai akių vokai, jaunatviškas ir žvalus žvilgsnis, sušvelnintos gilios raukšlės tarp antakių.

Operacijos rezultatais galima džiaugtis nuo 5 iki 10 metų.

Gydytojo komentaras

Antakių pakėlimas paskutinius kelis dešimtmečius buvo labai populiari operacija tarp jaunų pacientų: „pakelti“ antakiai buvo madinga veido išraiška. Pastaruoju metu šios operacijos poreikis, ypač tarp jaunesnio amžiaus žmonių, yra sumažėjęs – pasikeitė veido estetikos supratimas. Šiuo metu suprantama, kad antakių forma ir lokalizacija yra nusprendžiama „3D“ principu, o ne tik paprastu patempimu į viršų. Dėl to drastiškų antakių pakėlimo operacijų, kai gaunama „nustebusi“ veido išraiška, beveik atsisakyta. Šiuo metu tapo populiaresni „švelnesni“ antakių korekcijos būdai, naudojami specialūs pakeliantys siūlai, įvairūs užpildai, riebalų persodinimas. Aš pats labai mėgstu derinti „3D“ principą antakių srities korekcijai: riebalų persodinimą, audinių užpildus, pakeliančius siūlus, saikingas chirurgines operacijas.

REGISTRACIJA

Susisiekite su mumis:

    Įkelkite failą

    Nėra pasirinktu failų