Ginekomastija

Operacijos trukmė2–3 valandos
NejautraBendroji
Po operacijos priežiūra Ambulatorinė arba stacionarinė
Operacijos kartojimasAtliekama vieną ar daugiau kartų, pagal poreikį ir pageidavimą
RezultataiIlgalaikiai
DerinimasDažnai atliekama su riebalų nusiurbimo operacijomis įvairiose kūno zonose

Ginekomastija – tai pieno liaukų padidėjimas vyrams, kurį sukelia per aukštas moteriškų hormonų kiekis organizme. Paprastai brendimo laikotarpiu berniukams susiformavusios krūtys išnyksta apie 18–20 metus, tačiau pasitaiko atvejų, kai ši problema išryškėja dėl antsvorio ar įvairių pašalinių veiksnių: vartojamų vaistų, steroidų, auglių ir kitų ligų. Dėl šios problemos gali padidėti abi arba viena krūtis. Jeigu pacientas turi didelį viršsvorį ir paskui jį numeta, dažnai krūtų oda nebegali tiek daug susitraukti ir lieka kabėti. Tuomet vyriškos krūtys būna nukarę, speneliai išsitampę, o tokioje situacijoje dažniausiai sportas nepadeda sutvirtinti krūtinės, kad ji atrodytų vyriškai, ir tenka atlikti operaciją.

Ginekomastija vyrams gali sukelti rimtas psichologines problemas, nepasitikėjimą savimi, savivertės smukimą. Jie baiminasi nusirengti marškinėlius viešai, vengia intymių situacijų. Ginekomastija yra išsprendžiama problema, kuri yra sutvarkoma chirurginiu būdu. Vyrams ji jau yra įprasta procedūra, atliekama plastikos chirurgų.

Operacija

Esant riebalų pertekliui vyrų krūtyse, jie yra pašalinami nusiurbimo operacijos metu. Tai atliekama padarius nedidelį pjūvį pažastyje, per kurį įvedama kaniulė, leidžianti išsiurbti riebalus. Jeigu nepakanka vien riebalų nusiurbimo, palei spenelio aureolės kraštą yra padaromas nedidelis pjūvis, per kurį pašalinamas liaukinis audinys ir perteklinė oda. Pjūviai susiuvami tirpiais siūlais. Jei reikia, įvedami drenai, per kuriuos gali nutekėti skysčių perteklius. Išėmus drenus, krūtinė aptvarstoma specialiu elastiniu tvarsčiu.

Po operacijos

Po operacijos rezultatas matomas iš karto. Pradžioje būna jaučiamas patinimas, dalinis krūtinės aptirpimas, skausmas, kurį galima malšinti vaistais, matomas randas pjūvio vietoje. 1–2 savaites reikia vilkėti specialią aptempiančią aprangą. Į darbą galima grįžti jau po kelių dienų, priklausomai nuo bendros savijautos, o pradėti sportuoti po mėnesio. Po operacijos apie pusę metų nerekomenduojama degintis, kad randai nepatamsėtų.Save

REGISTRACIJA

Susisiekite su mumis:

    Įkelkite failą

    Nėra pasirinktu failų