Registracija internetu

UŽTRUKSITE 1 MIN! Susisieksime su jumis per 24 valandas!

Pasirinkite vizito laiką*Klinikos istorija

GP KLINIKA įsikūrusi Kauno senamiestyje, restauruotame XIX amžiaus vidurio statinių komplekse.
Tai netipinės miestiečio sodybos ansamblis, architektūros istorikų vadinamas Dvarelio kompleksu. Tai ypač reikšmingas Magdeburgo teises turėjusio miesto reliktas. Šių pastatų ansamblis – sinagoga, gyvenamasis namas, mokyklėlė ir ūkiniai pastatai – anksčiau priklausė žydų bendruomenei. Netaisyklingos trapecijos formą turinčio sklypo mūrinių statinių ansamblis, kuris sulaukė architektų ir restauratorių rankų, suformuotas apie XIX amžiaus vidurį. Archeologiniai radiniai liudija, kad šiame sklype žmonės gyveno jau XIV – XV amžiuje. Nuo XIX amžiaus vidurio sklypą ėmė valdyti žydai. Sovietiniais metais šis architektūros ansamblis buvo apleistas ir visiškai sunykęs, dalis pastatų buvo paversta sandėliais.

Atstatant pastatų ansamblį norėta atkurti unikalų to laikotarpio statinį ir ką nors vertinga palikti Kaunui. Pastatas yra saugotinas, tad atsižvelgiant į paveldo reikalavimus, stengtasi išsaugoti kuo daugiau autentiškumo. Dvarelio statinių kompleksas restauruotas ir rekonstruotas pagal architekčių Rymantės Gudienės, Liudos Perevičienės ir Vilijos Skėrienės projektą.

Unikalios architektūros urbanistiniame pastatų ansamblyje, kurių ribos ir konfigūracija nuo 1798 m. išliko nepakitę, atlikus restauravimo ir statybos darbus įsikūrė keletas medicinos paslaugas teikiančių įstaigų. Išskirtinis Dvarelio akcentas, pasižymintis originaliu konstrukciniu sprendimu, yra 1850 m. statybos sinagoga. Tai dominuojantis viso komplekso pastatas. Sinagoga nuo tų laikų išliko beveik nepakitusi, buvo tik visiškai sunykęs jos interjeras. Autentiškai restauruotoje sinagogoje veikia konferencijų salės. Didžioji sinagogos salė pasižymi puikia akustika.

Viename iš dviejų mūrinių kiemo pastatų, kuriame įsikūrusi gyd. G. Papečkio chirurgijos klinika – GP KLINIKA, įrengtas dienos chirurgijos stacionaras, palatos pacientams, taip pat pastatytas modernus komplekso fragmentas, pritaikytas operacinėms.

Išlikę ir originalūs to meto statybos rūsiai. Autentiškumą puikiai pavyko suderinti su šiuolaikinės architektūros elementais. Kad lankytojams nereikėtų iš vieno pastato į kitą eiti atviru kiemu, pastatai sujungti stikliniu stogu. Šiandien šis urbanistinis ansamblis – viso senamiesčio puošmena.

REGISTRACIJA

Norėtumėte konsultacijos? Susitarkime dėl laiko

REGISTRACIJA KONTAKTAI