Randų šalinimas

Randų turime kiekvienas, likusių nuo vaikystės išdaigų ar neatsargaus elgesio. Tačiau po rimtesnių traumų, sužalojimų ar didelių operacijų, paprastai, pjūvių vietose lieka labai ryškūs ir dideli randai. Jei randai gali būti lengvai paslepiami po drabužiais ir nėra itin dideli, tuomet žmogui retai dėl to kyla didelių psichologinių bėdų. Tačiau, jei randas yra ypač didelis, nepaisant jo buvimo vietos, žmogus gali drovėtis nusirengti pliaže, pirtyje, sporto klube. Tai netgi gali atsiliepti intymiems santykiams. Ypač dažnai jaučiamas diskomfortas, jei randas yra veido srityje, ant kaklo, plaštakų, nes šios vietos yra visuomet matomos. Labiausiai dėl to išgyvena moterys, kurioms tai sukelia nepasitikėjimą savimi, darko bendrą veido estetiką ir trukdo kasdieniame gyvenime bei santykiuose. Vyrams randai paprastai labai netrukdo, juo labiau, kad vis dar gyvas posakis „randas vyrą puošia“. Tačiau tokiais atvejais, kai vyras, turintis akivaizdžiai matomą randą, nusprendžia įsidarbinti aukštesnėse pareigose, jam tai tampa kliūtimi ir prasto įvaizdžio ženklu. Dėl to randų naikinimas yra opi tema tiek vyrams, tiek moterims, nepriklausomai nuo amžiaus.

Randų šalinimas gali būti atliekamos įvairiais metodais. Kiekvieno iš jų panaudojimas priklauso nuo konkrečios situacijos. Gydytojas, pamatęs paciento randą, patars kokiu būdu geriausia jį koreguoti, ar chirurginiu, ar lazerio procedūromis. Jeigu randai visai „švieži“, tuomet geriausias būdas, kai randų gydymas atliekamas, juos tepant specialiais tepalais, kurie randus blukina ir daro mažiau matomus.

Gyd. G. Papečkio komentaras:

Pirmiausia, reikia pabrėžti, kad randas yra nepašalinamas, jis lieka visą gyvenimą. Chirurgo tikslas – tą randą padaryti mažiau matomą. Tam dažniausiai naudojama speciali atrauminė chirurginė technika, keičiama rando forma. Vienas iš pavyzdžių, kad randas būtų mažiau pastebimas, yra taip vadinama „kreivos linijos“ plastika. Taip randas tampa mažiau matomas, gražiau sugyja audiniai. Yra ir kitų specialių metodų, kuriuos aš parenku kiekvienu atveju atskirai, atsižvelgdamas į tai, kas geriausiai padėtų išspręsti šią problemą.

REGISTRACIJA

Susisiekite su mumis:

    Įkelkite failą

    Nėra pasirinktu failų