„GP Klinika“ – svajonė tapusi realybė

Dažnai įžengus į gydymo įstaigas,  kūną ir mintis aplanko jaudulys. Balta spalva, marmuro detalės ir estetiškas minimalizmas – šios interjero detalės būdingos gydymo įstaigoms. Visgi, „GP klinikos“  įkūrėjo Gintaro Papečkio vizija buvo kitokia: „Klinika  įsikūrusi Kauno senamiestyje, todėl norėjosi išlaikyti jo nuotaiką. Įstaigoje daugybę meno kūrinių, nedominuoja tradicinė balta spalva, kiemelyje puikuojasi daugelio akį pritraukianti skulptūra. Tokiu keliu žengėme nuo pradžių pradžios. Teigiami lankytojų įspūdžiai leidžia suprasti, kad einame geru keliu“. 

Įžengus į Jūsų kliniką apima jaukumo jausmas, kas nėra įprasta medicinos paskirties įstaigose. Ar dažnai girdite, kad čia kitaip nei kitur?

„GP Klinika“ įsikūrusi Kauno senamiestyje, todėl norėjosi išlaikyti jo nuotaiką. Įstaigoje daugybę meno kūrinių, nedominuoja tradicinė balta spalva, kiemelyje puikuojasi daugelių akį pritraukianti skulptūra. Tokiu keliu žengėme nuo pradžių pradžios. Teigiami lankytojų įspūdžiai leidžia suprasti, kad einame geru keliu.

„GP Klinika“ įkūrėte prieš maždaug aštuonioliką metų. Jūs esate klinikos įkūrėjas, vadovas, pagrindinis grožio plastikos chirurgas, vykdote konsultacijas ir stebite pacientų būklę po operacijų. Atsakomybės ir pareigos skamba kaip didelis iššūkis vienam žmogui.

Privačios klinikos svajonė mane aplankė labai anksti, dar tarybiniais laikais. Tuo metu ji atrodė tokia tolima ir sunkiai įgyvendinama. Visgi, svajonės turi tendenciją pildytis (šypsosi). Ši įstaiga – viena iš pirmųjų savarankiškų estetinės chirurgijos klinikų Lietuvoje, kurios veikla visiškai nepriklauso nuo kito medicinos objekto. Jūsų išvardintos pareigos iš tiesų skamba kaip iššūkis, bet tokiu keliu norėjau eiti. Žinoma, kitų klinikų pacientų apimtys – žymiai didesnės, tačiau „GP Klinikos“ lankytojai nuo konsultacijos iki rezultato apžiūrėjimo bendrauja su vienu ir tuo pačiu gydytoju. Daugumai, tai yra labai svarbu.

Klinikai jaukumo suteikia ne tik įstaigos interjeras, bet ir bendra atmosfera – jaučiamas itin glaudus ryšys su personalu. Ar su daugeliu iš jų dirbate ilgą laiką kartu?

Su kai kuriais darbuotojais dirbu nuo pat klinikos įsikūrimo – personalo kaita tikrai labai maža. Man, kaip įstaigos vadovui – malonu, nes žinau, kad darbuotojai yra patenkinti darbo vieta.

Atvirai pasakius, aš netgi pacientus esu linkęs vadinti partneriais. Tradicinėje medicinoje žmonės gydosi ligą, o estetinėje chirurgijoje nereikia nugalėti jokio negalavimo. Grožio procedūras ar operacijas žmogus pasirenka savo noru, todėl visada pabrėžiu, jog esame partneriai, kurių tikslas – vienas. Pacientas atvyksta į kliniką turėdamas tam tikrą norą, o aš jį išpildau, tačiau koks bus rezultatas – priklauso nuo abiejų. Mano pareiga tinkamai pakonsultuoti, atsakyti į visus rūpimus klausimus, atlikti nepriekaištingą darbą operacinėje, o žmogui atsakomybė atitenka po operacijos.

Ar pacientai lengvai išgyvena pooperacinį laikotarpį?

Iš pradžių būna šokas, nes pirmuosius mėnesius tenka susigyventi su mėlynėmis, patinimais, siūlais ir skausmu. Ypač svarbų vaidmenį atlieka artimieji, labai svarbu, kad jie palaikytų, nes kitu atveju gali išsivystyti pooperacinė depresija, apie kurią mūsų šalyje mažai kalbama.

Kaip galima būtų išvengti nemalonių psichologinių padarinių po operacijos?

Edukacija. Plastikos chirurgų darbas yra supažindinti su pooperaciniu laikotarpiu, rodyti ne tik galutinį rezultatą, bet ir kelią iki jo. Svarbu paaiškinti žmogui, kad pirminis vaizdas yra laikinas ir normalus kelias galutinio rezultato link.

Galbūt palaikote draugišką ryšį su pacientais ir po operacijų?

Žinoma. Visų pirma, paciento įsipareigojimas pasirodyti plastikos chirurgui praėjus mėnesiui ir pusmečiui po operacijos. Labai malonu, kai žmones grįžta netgi ir po dvidešimt metų bei daugiau (šypsosi).

Kaip gimė tradicinis klinikos šūkis: „Grožis – Jūsų pasirinkimas“?

Visai netikėtai, augant patirčiai ir metams. Siekiu edukuoti žmones, kad grožio srityje nėra jokios prievartos, spaudimo, o paprasčiausiai – galimybės. Mano tikslas – tas galimybes pateikti.

Susisiekite su mumis:

    Įkelkite failą

    Nėra pasirinktu failų