Visas gyvenimas – atsispindi veide bei kakle

Senėjimo procesas, viršsvorio atsikratymas ir netaisyklingas gyvenimo būdas – visa tai ilgainiui gali atsispindėti kakle. Laikui bėgant dėl šių priežasčių kaklo oda ima laisvėti, pamažu glemba, o vėliau – gali ir akivaizdžiai nukarti. Naujos kaklo plastikos operacijos tapo kur kas paprastesnės bei garantuojančios ilgalaikius rezultatus. Plačiau apie kaklo plastiką pasakoja „GP klinikos“ įkūrėjas ir plastikos chirurgas Gintaras Papečkys.

Kas yra kaklo plastika ir kaip ji atliekama?

Pradėkime nuo to, kad kaklas – tai viena iš veido sričių. Visa veido sritis yra skirstoma į: viršutinį, vidurinį, apatinį veido trečdalį, pasmakrę ir kaklą. Pastaroji sritis, kaklas – iki šiol susilaukusi per mažo susidomėjimo. Tam galėjo turėti įtakos tai, kad kaklo sritis buvo gan sunkiai koreguojama.

Kada ir kokius pirmuosius požymius galima pastebėti kakle, kurie signalizuotų apie poreikį kaklo plastikai? 

Ši operacija – skirta tik kaklui. Jos metu mes koreguojame arba pirmuosius amžinius pakitimus, arba – vyresniame amžiuje atsirandančius ryškesnius pakitimus, arba jau virš 65 metų išryškėjusius amžinius pakitimus. Kokie pakitimai atsiranda kaklo srityje atitinkamai nuo amžiaus galite peržiūrėti lentelėje žemiau:

kaklo plastika | gpklinika.lt

Ar kiekvienai amžiaus grupei operacijos apimtis skiriasi?

Taip, operacijų apimtis labai skiriasi. Jauname amžiuje užtenka riebalų atsiurbimo, žandikaulio korekcijos su riebalų persodinimu, žandikaulio kontūravimo su fileriais arba riebalų persodinimu bei specialaus chirurginio siūlo įverimo ir gaunamas tikrai efektingas, geras bei stabilus rezultatas. Vėliau su amžiumi atsiranda ir odos perteklius, kaklas šiek tiek pasmunka, matosi raumenų kraštai. O dar vėliau – kaklas pasidaro tarsi „garbanotas“. Iš tiesų, kaklas tai yra vienas iš tų rodiklių, kuris parodo tikrąjį žmogaus amžių. Jeigu veidą galima koreguoti makiažu ir paslėpti pirmuosius senėjimo požymius, tai kaklo – taip lengvai nepakoreguosi.

Ilgą laiką dirbate su veido bei kaklo plastika. Ar turite metodą, kuriuo garantuojate puikius rezultatus?

Mano, kaip plastikos chirurgo požiūris kiek pasikeitė – nerekomenduoju tik kaklo tempimo, nes naudojant šį metodą rezultatai yra ypač trumpalaikiai ir neefektyvūs – po pusmečio viskas grįžta atgal. Mūsų klinikoje šiuo metu yra daromos dviejų rūšių kaklo plastikos operacijos:

– Pirmoji, su pjūviu pasmakrėje arba be jo. Pastaroji yra daroma maždaug iki (priklausomai nuo paciento būklės) penkiasdešimt penkių ar šešiasdešimties metų.

– Vėlesniame amžiuje, kai jau matosi raumenų kraštai arba odos perteklius, kai oda apatinėje kaklo srityje sukrenta – taikome plastika su pjūviu: daroma ne tik odos korekcija, bet ir kaklo srities raumenų plastika.

Kaip atrodo pooperacinis laikotarpis po kaklo plastikos?

Naudojant anksčiau minėtą metodiką, galima išvengti didelio sutinimo bei mėlynių – ji apsaugo nuo šio nemalonaus gijimo. Kartu šis metodas paverčia visą procesą paprastesniu, viskas vyksta kiek greičiau.

Vis dėlto, yra keletas problemų, kurios gali varginti praėjus šiek tiek laiko po kaklo plastikos operacijos:

–       Randejimo procesas po oda;

–       Kartais matomi nelygumai gyjimo laikotarpyje.

Drąsiai sakau, kad tai tikrai nepriklauso nuo chirurgo darbo, čia daugiau jau minėtosios metodikos tarsi „šalutinis poveikis“. Odos nelygumai kartais pacientą vargina, bet iš patirties galime pasakyti, kad tikrai nereikia išsigąsti, nes ilgainiui jie išnyksta arba vėliau galima pakoreguoti su riebalų persodinimu.

Taikant šią metodiką yra atidalinamas poodinis sluoksnis, bet aukščiau minėtosios problemos ilgainiui gražiai išnyksta ir kartu pagerėja odos kokybė. Nors gali pasirodyti, kad taikant mūsų metodą gijimo procesas gali būti kiek sunkesnis, tačiau po kiek laiko ji garantuoja ilgalaikius ir efektingus rezultatus.

O randai po kaklo plastikos ar yra pastebimi?

Pradžioje, aišku, yra matomi šiek tiek. Jie yra paslėptoje vietoje, todėl – nepastebimi.

Kokius namų darbus reikėtų atlikti pacientui, pasiryžus kaklo plastikai?

Pirmiausia, pacientams reikėtų ateiti pasikalbėti su specialistu, kuris atlieka tokio tipo operacijas. Išsirinkus jam tinkamą specialista svarbu išklausyti, kas laukia, pažiūrėti nuotraukas po operacijos, kam iš tikrųjų pacientas ar pacientė turėtų būti pasiruošęs/-usi. Dažnai kartoju – pacientas šioms operacijoms yra ne ligonis, kuriam gydome ligą, o partneris, kuris irgi turi savo pareigą šiame procese. Pooperacinis periodas yra paciento darbo dalis, kurią jis turi, tikėdamas gydytoju bei žinodamas rezultatus – visą procesą praeiti. Pooperacinis laikotarpis yra pats sunkiausias laikas, nes norimo rezultato gali tekti dar šiek tiek palaukti.

Kiek laiko turi praeiti iki efektingo operacijos rezultato?

Nemalonusis periodas – po mėnesio nuo operacijos, kai randėjimo procesas tampa žymiai ryškesnis, tada pacientas gali jausti tempimą, veržimą, kartais gali atsirasti įdubimų, bet tai yra visiškai natūralus ir laikinas procesas. Svarbiausia, kad pacientas turi pasiruošti išbandymams, laukimui, o dar svarbiau – klausyti savo pasirinkto specialisto.

Tarp kokio amžiaus pacientų ar pacienčių yra populiari kaklo plastikos operacija?

Ši operacija skirta maždaug nuo 58 metų. Vakarietėms – gali būti ir nuo 40 ar 45 metų. Operacijos reikalingumas priklauso nuo to, kaip žmogus gyveno iki tol – koks yra jo rėžimas. Daugelis mano, kad kaklo pokyčiams turi daug įtakos genetika, bet šioje vietoje aš esu linkęs prieštarauti. Mano nuomone, daugiau įtakos turi gyvenimo būdas: žalingi įpročiai, darbo-poilsio režimas, mityba.

Plastikos chirurgija – bene daugiausiai mitų apipinta sritis. Kokie mitai vyrauja apie kaklo plastiką?

Vienas didžiausių mitų – lazeris, mezo siūlai. Jie dažnai naudojami kosmetologių kabinetuose. Kaklo plastikai jie yra per silpni ir negarantuoja ilgalaikio efekto.

Po kaklo plastikos – kiek laiko galima džiaugtis rezultatais? 

Rezultatai yra ilgalaikiai. Paprastai papildomos procedūros reikalingos po 8-10  metų. Reikia pabrėžti, kad ir sumažėjus rezultato efektyvumui, vaizdas yra žymiai geresnis nei, jeigu nebūtų nieko nedaryta.

Susisiekite su mumis:

    Įkelkite failą

    Nėra pasirinktu failų