gpklinika.lt

Kardinaliems pokyčiams pasiryžusi Nijolė Navickienė: „Dabar aš gyvensiu dėl savęs.“

Sudegę ir atstatyti namai, 11 globojamų vaikų ir aktyvus gyvenimo būdas Nijolei Navickienei nesutrukdė imtis kardinalių išvaizdos ir mąstymo pokyčių. Pradėjusi akcentuoti dėmesį į savo vidų ir sveikatą, moteris atsikratė 70 kg.: „Šiai dienai aš gyvenu pokyčiais. Dabar aš – karalienė.“

Dažnai visuomenėje girdime, kad žmonės per mažai save myli, vertina ir investuoja į save. Ką apie tai galvojate?

Nuskambės drąsiai, bet noriu ištransliuoti žinutę moterims, kurios visą savo gyvenimą paskyrė vyrams, vaikams, giminėms, kaimynams, darbui, buičiai ir dar velniai žino kam. Mielos moterys, mažiau vaikams pirkite mašinas, butus, stovėkite prie puodų, o geriau pagyvenkite pačios dėl savęs! Negailėkite sau pinigų, pasidžiaukite gyvenimu. Lietuvos moterys viską atiduoda kitiems, ir aš tokia buvau, bet vieną dieną pasakiau sau: „Gana. Noriu gyventi dėl savęs.“

Kaip Jūs suprantate gyvenimą dėl savęs?

Visų pirma, pradėjau akcentuoti dėmesį į savo vidų ir sveikatą. Numečiau 70kg., nes nebegalėjau žiūrėti į nukarusią odą, tiesiog visa pradėjau griūti. Negalvokite, jog hiperbolizuoju, aš iš tiesų taip jaučiausi.

Pirmiausia susimažinau skrandį, o tuomet, kai viduje pradėjau jaustis lengviau ir geriau, nusprendžiau kreiptis į plastikos chirurgą Gintarą Papečkį. Man buvo atliktas akių vokų pakėlimas, kaklo, nosies ir pilvo plastika.

O šiai dienai aš gyvenu pokyčiais. Dabar aš – karalienė. Lepinu save masažais, kokybišku maistu, neužsikraunu kitų darbais. Gyvenu gyvenimą!

Kokie faktoriai lėmė plastikos chirurgo pasirinkimą?

Pas plastikos chirurgą Gintarą Papečkį lankėsi mano duktė, o jos pasirinkimais aš pasitikiu 100 proc.

Manoma, kad užauginus vaikus, žmogui savotiškai sustoja gyvenimas, tačiau Jūsų atveju – jis tik prasidėjo.

Viskas priklauso nuo asmeninio požiūrio. Gyventi dėl savęs mane išmokino ir dar vis mokina psichologė. Buvau kaimo bobutė ir sąvokos „meilė sau“ nepažinojau.

Kaip į norą keistis reagavo namiškiai?

Tragedija! Visi niekaip nesupranta, kaip ta mama ėmė savimi rūpintis, vaikšto kaip karalienė ir sako: „Dabar aš gyvensiu dėl savęs.“

Žinoma, diagnozė aiški, suprantama, kad mama – išdurnėjo.

Keista girdėti apie tokias reakcijas, nes gan ilgą laiką užsiimate prasmingais visuomeniniais projektais: auginate ir rūpinatės vaikais iš vaikų globos namų, atstatėte sudegusius namus. Ko gero esate pavyzdžiu daugeliui iš mūsų…

Viską, ką galėjau gyvenime, viską ir atidaviau, o dabar atėjo laikas sau pačiai. Žinokite, tegul pasaulis sugriūna, įvyksta karas, o aš vis tiek gyvensiu dėl savęs. Sakysite, kad savanaudiška? Visus savo perlus išbarsčiau kitiems ir nesupraskite klaidingai, to nesigailiu, bet laikas atkreipti dėmesį į save.

Pakalbėkime apie grožį. Kas Jums yra graži moteris?

Protinga ir save mylinti moteris. Jeigu pas moterį proto nei lašo, tai vargu ar kas gero bus… Išvaizda priduoda pasitikėjimo savimi, tačiau ir ne itin simpatiška moteris gali būti graži, jeigu protingai save prisižiūrės. Tad protas – pirmoje vietoje.

Kaip manote, kokios didžiausios baimės ir mitai apie grožio chirurgiją sklando tarp brandesnio amžiaus moterų?

Nepasakyčiau, kad jos bijo.. Moterys tiesiog sau gaili pinigų. Kiekvienas mano išleistas centas dėl savęs – investicija į mano vidinę ramybę, pasitikėjimą ir produktyvumą. Manau, kad daugiau stereotipų turi ne grožio chirurgija, o gyvenimas sulaukus šeštojo dešimtmečio. Mat, sulaukus tokių metų jau reikia sėdėti ant pečiaus, rožančius kalbėti ir „bobutės“ pensiją gauti. Aš dar galiu pilnai dirbti ir tarnauti Lietuvai.

Kurią plastinę operaciją įvardintumėte kaip savo vidinį perversmą?

Vienos negalėčiau išskirti, kadangi tik kombinuotų procedūrų dėka, bendras vaizdas tampa puikus. Numečiau daug svorio, tad visas kūnas, veido oda buvo nudribusi, todėl vienos operacijos negalėčiau išskirti. Kiekvieną iš jų papildė viena kitą.

Esate veikli moteris, tad kaip pavyko suderinti aktyvų gyvenimo būdą ir pooperacinį laikotarpį?

Protingai susiplanavau savo laiką ir darbus, o ir turėjau kas man padėjo. Be to, tam tikrus darbus aš galėjau pasidaryti, o tarpai tarp jų man netgi labai patiko, nes galėjau pailsėti.

Dauguma žmonių didesnį dėmesį koncentruoja į pačią operaciją, tačiau dažnu atveju, sunkesniu etapu tampa pooperacinis laikas. Kas Jums padėjo išgyventi šį etapą?

Man padėjo gera nuotaika ir svarbiausia – pasitikėjimas savimi. Pasiryžti, užsispirti ir nesinervuoti yra sunkiausia, tad labai džiaugiuosi ne tik rezultatais, bet ir pačia savimi.

Iš tiesų, matome, kad ne tik atrodote puikiai, bet taip ir jaučiatės. Tad ar tikite, kad grožis yra kiekvieno iš mūsų pasirinkimas?

Labai stengiuosi sau padėti, vartoju įvairius papildus, vitaminus, darausi tyrimus, rūpinuosi savo psichologine būsena. Einant į plastines operacijas svarbu suprasti, kad rezultatai priklauso ne tik nuo plastikos chirurgo – įdėti pastangų reikės ir pačiai.

Susisiekite su mumis:

    Įkelkite failą

    Nėra pasirinktu failų