10 plastinės chirurgijos mitų

Atgal į naujienų sąrašą

Egzistuoja daugybė mitų apie plastinę chirurgiją, jos rezultatus ir galimybes. Visuomenėje sklando tik tos istorijos, kuriose plastinė chirurgija yra pateikiama kaip mados reikalas, kaip perteklinis dalykas, kaip žmonių tuštybė. Tačiau tie, kurie iš tikrųjų patys savo gyvenime yra susidūrę su plastine chirurgija, gali pasakyti priešingai – plastinė chirurgija padeda sudėtingose situacijose ir sprendžia rimtas problemas. Pakomentuoti dažniausiai girdimus mitus apie plastinę chirurgiją paprašėme plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo Gintaro Papečkio.

1. Vienas metodas gali išspręsti visas jūsų problemas

Veido grožį kuria daugybė specialistų, panaudodami skirtingas priemones. Taigi niekada netikėkite tais, kurie sako, kad jų metodai gali išspręsti visas jūsų problemas. Taip nebūna. Vienas metodas sprendžia odos kokybės problemas, kitas šalina amžinius pakitimus, trečias padeda atstatyti veido riebalų tūrį. Jokia kosmetologė savo priemonėmis nepanaikins kabančios pasmakrės odos ir joks chirurgas, atlikęs veido pakėlimo operaciją, nepanaikins odos pigmentinių dėmių. Tik metodų visuma gali padėti pasiekti pačių geriausių rezultatų ir sukurti bendrą gražų vaizdą.

2. Visi modeliai ir aktoriai yra natūraliai gražūsPlastine chirurgija

Visi nori būti natūraliai gražūs, tačiau tik vienetams gamta padovanoja tobulas linijas ir proporcijas. Todėl dauguma garsenybių, norėdamos turėti subalansuotus veido bruožus, ryžtasi daugybei procedūrų ir operacijų, kurios ir suformuoja jų bendrą išvaizdą. Tačiau tai nereiškia, kad visiems žmonėms būtina atlikti tiek procedūrų. Kiekvienas turi savitas savybes ir trūkumus, todėl neretai pakoregavus vieną vietą, visas veidas tampa daug gražesnis, dailesnis ir jaunatviškesnis.

3. Jei man daugiau nei 50, jokios procedūros jau nebepadės

Labai gaila, tačiau Lietuvoje, ir ypač moterys, kurioms yra daugiau nei 50 metų, yra linkusios save nuvertinti ir tiesiog susitaikyti su esama padėtimi. Atvirkščiai, šiame amžiuje ypač efektingos veido pakėlimo operacijos, kurios žmogui gali labai padėti pagerinti jo išvaizdą ir bendrą savijautą. Mes turime daug pavyzdžių, kai moters elgesys ir savivertė kardinaliai pasikeičia po tokių operacijų. Kartais net užtenka mini invazinių procedūrų ir priemonių, tokių kaip chirurginiai siūlai, audinių užpildai, riebalų išsiurbimas ir persodinimas.

4. Veido pratimai padeda išlaikyti odą nesuglebusią

Pratimai stiprina, tvirtina ir pakelia raumenų tonusą, tačiau jie nesutvirtina odos. Iš tikrųjų, pasikartojantis raumenų susitraukimas gali sukelti tolimesnį kolageno nykimą.

5. Galima senti gražiai ir nieko nedarant

Visi šiuolaikiniai gražūs vyresnio amžiaus žinomi žmonės yra atlikę vienokią ar kitokią estetinę procedūrą ar operaciją. Jei palygintume tokio pat amžiaus aktorius XX a. 5 dešimtmetyje ir dabar, jie skiriasi kaip diena ir naktis. Reikia suprasti, kad su mažiumi atsiradęs odos perteklius ir sukritimas veide, gali būti pašalinamas tik chirurginiu būdu, atliekant veido patempimo („facelift“) operaciją.

6. Atlikta plastinė operacija visada pastebima ir atrodo dirbtinai

Tai yra labai toli nuo realybės. Plastinės chirurgijos tikslas yra pabrėžti jūsų savybes, kurias davė gamta, ir patobulinti tai, ko ji nedavė, tačiau jokiu būdu nepaversti jūsų kitu žmogumi. Taigi rinkdamiesi plastikos chirurgą, būtinai peržiūrėkite kelių gydytojų darbų galerijas ir pastebėkite skirtumus. Jeigu jūs norite atrodyti natūraliai gražus, pasirinkite tokį chirurgą, kuris puoselėja natūralumo įvaizdį, bet nenaudoja drastiškų veido pakeitimą skatinančių operacijų ir procedūrų.

7. Tik moterys naudojasi plastikos chirurgų paslaugomis

Nors moterys vis dar yra pagrindinės plastikos chirurgų pacientės, tačiau pastaruoju metu ypač padaugėjo vyrų, besidominčių estetinėmis operacijomis ir procedūromis. Vyrai, kaip ir moterys, nori būti gražūs. Jie domisi tiek jauninančiomis procedūromis (odos patempimas, raukšlių šalinimas, riebalų ir kamieninių ląstelių persodinimas į veidą), tiek įvairiomis korekcijomis (ginekomastija, riebalų nusiurbimas, užkritusių vokų, vyriškų organų, nosies, atlėpusių ausų operacijos).

8. Plastine chirurgija domisi tik tušti, turtingi arba garsūs žmonėsPlastines chirurgijos mitai

Didžioji dalis pacientų, kurie ateina pas plastikos chirurgus, turi psichologinių bėdų dėl savo išvaizdos, susiduria su įvairiais barjerais ar net patyčiomis dėl turimų defektų. Taigi mes sprendžiame ne tik estetikos problemas, bet ir daugybę kitų žmogaus gyvenimo bėdų. Po operacijų pasikeičia ne tik paciento išvaizda, bet ir jo gyvenimas: vieni jų pagaliau susiranda darbus, kiti atsikrato ilgus metus slėptų kompleksų, sukuria šeimas. Mes nuolat girdime: „klasiokai šaiposi iš mano sūnaus atlėpusių ausų“, „negaliu žiūrėti veidrodyje į savo kreivą nosį“, „po gimdymo bijau pasirodyti nuoga savo vyrui“. Visa tai realios, realių žmonių problemos, kurias patiria ir pardavėja, ir mokytojas, ir dainininkė. Ir tai ne tuštybė, o noras pagerinti savo psichologinę būseną ir padidinti pasitikėjimą savimi.

9. Operacijų ir procedūrų rezultatai trunka amžinai

Jeigu kalbame apie kokio nors fizinio defekto panaikinimą, pavyzdžiui, atlėpusių ausų operaciją, taip, tai atliekama visam gyvenimui ir jos kartoti nereikia. Tačiau, jei  atliekamos procedūros, kurių tikslas pagražinti ar atjauninti žmogų, tai niekada netruks amžinai. Žmogus nuolat sensta, jo organizme ir išvaizdoje vyksta pokyčiai, kurių tiesiog neįmanoma sustabdyti, todėl tokias procedūras reikia kartoti.

10. Kuo vėliau pradėsiu estetines procedūras, tuo ilgiau išliksiu jaunas

Vienas pirmųjų amžinių pakitimų yra riebalinio poodinio sluoksnio nykimas, prasidedantis maždaug nuo 30-ųjų metų, todėl riebalų persodinimas kartais rekomenduojamas ir tokiame amžiuje. Ši procedūra ne tik pakoreguoja veido formas, bet ir atstato jaunatvišką, spindinčią odą bei leidžia atitolinti amžinių pokyčių atsiradimą veide. Tai viena iš nuostabiausių estetinės chirurgijos procedūrų.

 

Save