Veido patempimas

Senėjimas: natūralus procesas, kurį galime pristabdyti

 

Amžiniai pakitimai ir senėjimas aplanko kiekvieną ir tai – neišvengiamas procesas. Pasak „GP klinikos“ įkūrėjo bei plastikos chirurgo Gintaro Pepečkio, gyvenimas keliauja ciklu: gimimas-branda-senėjimas, tai yra normalus procesas, kurį reikia priimti natūraliai. Jeigu atsiradę pokyčiai erzina, nevertėtų su tuo susitaikyti. „Mano tikslas yra kiek galima labiau atstatyti tai, kas buvo. Neskubu su didelėmis chirurginėmis intervencijomis, stengiuosi pritaikyti naujus, švelnesnius metodus, kad rezultatas būtų kaip įmanoma natūralesnis“,– teigia G.Papečkys. 

 

Manoma, kad grožio chirurgija gali atsukti laiką atgal. Pritartumėte šiam teiginiui?

Žinoma, tačiau vertėtų akcentuoti, kad grožio chirurgija atjaunina ne tik išorėje. Žmogus po operacijos jaučiasi jaunatviškas viduje, atsiranda pasitikėjimas savimi, laimė ir energingumas. Nors dažnai girdime ir tokias panašias frazes: „Viduje jaučiuosi, kaip dvidešimties nors išorėje atrodau kur kas vyresnis nei esu iš tiesų.“ Grožio chirurgijos operacijos padeda išspręsti šį dvilypį mąstymą.

 

Dažnai yra kalbama apie žmonių amžinius pokyčius ir kovą su senėjimu. Kaip galėtumėte apibūdinti sąvoką „amžiniai pokyčiai“? 

Estetinę chirurgiją galima suskirstyti į dvi grupes: įgimti trūkumai keliantys diskomfortą ir su laiku atsiradę amžiniai pokyčiai, kurie – neišvengiami. Kiekvienam amžiaus periodui – būdingi tam tikri veido ir kūno pokyčiai. Visi mes keičiamės, gamta keliauja ciklu: gimimas-branda-senėjimas. Tačiau amžinius pokyčius nevertėtų traktuoti kaip senatvės, nes tam tikri pasikeitimai – pastebimi kur kas anksčiau, kuriuos estetinė chirurgija koreguoja.

Kada jau pradeda matytis pirmieji amžiniai pokyčiai?

Labai individualu, tačiau pacientės dėl pirmųjų amžinių pasikeitimų pradeda kreiptis nuo trisdešimties metų. Jie dar nėra labai akivaizdūs, tačiau pokyčiai atsiranda. Pasižiūrėję į savo nuotraukas dvidešimties ir trisdešimties metų – kiekvienas pamatytume bent minimalius pokyčius. Kartais tie pasikeitimai – netgi į naudą, dažnas atvejis, kai žmogus išgražėja brandesniame amžiuje.

Dėl pirmųjų amžinių pokyčių pacientai kreipiasi būdami trisdešimties, tačiau kada apsilanko konsultacijoje, kai jau mato akivaizdžius pasikeitimus vedančius link senėjimo?

Kaip ir minėjau, iki keturiasdešimties metų, pacientai kreipiasi dėl pirmųjų amžinių pokyčių, kurie nėra labai akivaizdūs. Aktyviausią pacientų amžiaus grupė – nuo keturiasdešimties iki penkiasdešimties metų, kai pasikeitimai yra labiau pastebimi. Keturiasdešimties mūsų išvaizdoje įvyksta lūžis. Juokais sakau, kad šiame amžiuje pacientės iš merginos tampa moterimi.

Kokios taikomos priemonės kovojant prieš amžinius pakitimus?

Ilgainiui supratau, kad bet kuri intervencija palieka savo pėdsaką, todėl atsiradusiems nežymiems amžiniems pakitimams nesigriebiame agresyvių ir kardinalių pokyčių. Pasisakau už minimalų, tačiau kokybišką, estetišką ir ilgalaikį rezultatą. Anksčiau tendencijos diktavo visai kitokias priemones, tačiau džiaugiuosi, kad laikai pasikeitė, kaip ir požiūris į patį grožį.

Kokios priemonės prieš kovą su amžiniais pokyčiais buvo anksčiau?

Maždaug prieš penkioliką metų, grožio chirurgai nevengdavo keturiasdešimtmetėms ir netgi trisdešimtmetėms moterims atlikti invazines procedūras. Buvo daromi endoskopiniai veido pakėlimai, tačiau poreikis šių procedūrų akivaizdžiai sumažėjo. Nors audinius pavyksta pakelti ganėtinai efektyviai, tačiau bendras rezultatas neatitinka natūralumo kriterijų. Dabar yra didelis miniinvazinių procedūrų pasirinkimas, kurios – su minimaliais pjūviais arba išvis be pjūvių. Be abejo, svarbią vietą užima fileriai, kurie veiksmingai koreguoja pirmuosius amžinius pakitimus.

Ar koreguojant paciento amžinius pakitimus, chirurgui – svarbu žinoti, kaip žmogus atrodė prieš jiems atsirandant?

Žinoma, tai – labai svarbu, juk jaunystė, tai pats gražiausias žmogaus gyvenimo etapas ir tai yra pavyzdys ko reikėtų siekti. Dažnai pacientų prašau parodyti jų jaunystės nuotraukas, kad galėtume panaikinti pakitimus, kurie netenkina ir atsirado su amžiumi.

Atvykus klientui dėl konkrečių amžinių pokyčių pašalinimo, būtent juos ir koreguojate ar esate linkęs palikti vietos įvairiems pasiūlymams?

Svajoju, kad klientas atvyktu pas mane pasitarti ir pasikonsultuoti kaip atrodyti gražiau. Galima aklai vykdyti paciento pageidavimus ir taip nusiimti atsakomybę, tačiau visada pasiūlau išklausyti mano nuomonės apie konkrečios situacijos pakitimus bei rekomendacijas kaip juos reikėtų koreguoti ir ko galima tikėtis. Pacientams parodau savo atliktų darbų rezultatus, puikus pavyzdys – Holivudas, todėl nevengiu parodyti ir puikius įžymybių pokyčius. Tačiau svarbu nepamiršti, kad galutinį sprendimą priima pacientas. Ne veltui mano darbo moto – grožis yra jūsų pasirinkimas.

Susisiekite su mumis:

    Įkelkite failą

    Nėra pasirinktu failų