krūtų implantai | gpklinika.lt

KRŪTŲ DIDINIMO OPERACIJA IMPLANTAIS: KĄ SVARBU ŽINOTI IR KOKIE MITAI VYRAUJA

Grožio plastikos chirurgija gyvuoja daugybę metų, tačiau šią medicinos sritį dar vis gaubia nepasitikėjimas, o krūtų didinimą implantais galėtume nominuoti kaip daugiausiai mitų susilaukusią operaciją. Grožio plastikos chirurgas ir „GP Klinikos“ įkūrėjas Gintaras Papečkys, remdamasis savo ilgamete darbo patirtimi, nusprendė pasidalinti savo įžvalgomis apie krūtų didinimą implantais ir paneigti seniai vyraujančius mitus.

Jus patį, kaip grožio chirurgijos specialistą, kuris mitas labiausiai „pykdo“ susijęs su krūtų didinimu? 

Mane labiausiai trikdo ne kiek mitai apie pačią operaciją, o galbūt, vyrų kišimasis į procesą, kuris bus atliktas moteriai. Dažnai jie pateikią savo nuomonę taip, lyg jiems patiems būtų didinama krūtinė. 

Vienas populiariausių mitų – implantai gali turėti įtakos naujagimio maitinimui. Kaip yra iš tikrųjų?

Yra įrodyta, kad implantai nieko bendro neturi su kūdikio maitinimu. Implantas yra po raumeniu, dažnai po liauka ir tikrai jos neliečia. 

Jei moteris planuoja krūtų didinimą ir kartu nėštumą, kada palankiausia didinti krūtinę – prieš ar po gimdymo?

Dažniausiai rekomenduoju krūtų didinimą implantais prieš nėštumą, aišku, jeigu yra problema, nes tokiu atveju, moteris gali išvengti pomaitiniminio krūtų „suvytimo“. Vos tik moteris baigia maitinti, ji negali iš karto koreguoti krūtinės. Kurį laiką moters krūtinė po maitinimo būna tarsi tuščia, o tam įtakos turi maitinimas ir bendras nuovargis. Turint implantus, krūtinė lieka vietoje, tik ji šiek tiek padidėja maitinimo metu. 

Teko girdėti, kad po krūtų didinimo operacijos, dingsta jų jautrumas. 

Šis mitas vyrauja, bet negalima teigti, kad jautrumas dingsta – jis labiau kinta. Pradžioje po operacijos gali būti atvirkščiai – net labai padidėjęs jautrumas, bet vėliau jis atsistato ir išlieka toks pats, bet čia taikoma tik krūtinės didinimui implantais. 

Taip pat sklinda kalbos, kad implantai gali netgi sprogti. Ar juos reikia reguliariai keisti? 

Sprogti jie tikrai negali, bet gali plyšti. To priežastimi gali būti įvairūs elementai, pavyzdžiui, tiesioginė trauma, ar audiniai gydami pažeidžia implantą, bet tai yra itin reti atvejai. Šiuo metu sakoma, kad jeigu nėra pažeidimų, implantų keisti nereikia. 

Kiek laiko yra jaučiami implantai po operacijos? 

Pirmos trys dienos yra nemalonesnės, skaudžios, bet tai yra normalu, kaip ir po bet kurios kitos operacijos. Skausmas, taip pat, gali atsirasti randėjant implantui, bet jeigu gijimas yra sklandus, pacientas nejaučia pačio implanto. Tiesa, implantą galima apčiuopti, ypatingai šoninėje krūties dalyje, kurioje implantas yra tiesiog po oda. Kuo vyresnė pacientė ir kuo daugiau riebalinio sluoksnio, tuo mažiau apčiuopiamas implantas. 

Lyginant su kitomis šalimis, ar Lietuvoje yra brangu atlikti krūtų didinimo operaciją? 

Lietuvoje yra ypatingai pigu. Rinkos kaina šiuo metu yra pakritusi žemyn – iki 2500 Eur. Kaimyninėje Estijoje kainuoja apie 5000 tūkst. Eur., o vakarų Europoje nuo 8 iki 10 tūkst. Eur. Svarbu pažymėti, kad kaina taikoma krūtinę didinant su tais pačiais implantais.  

Tarp kokio amžiaus moterų ji yra populiari?

Jaunesniame amžiuje – vidutiniškai tarp 30 ir 40 metų. Bet, pavyzdžiui, pasaulyje yra populiaru suėjus pilnametystei dovanoti šią operaciją, jei krūtinė yra neišsivysčiusi ar vyrauja kiti žmogui nepatinkantys elementai. 

Kaip atrodydavo krūtų didinimo operacija ir gijimas anksčiau? Ar daug kas pasikeitė per tiek metų? 

Aišku skiriasi šiek tiek: patobulėjo implantai ir pasikeitė jų konsistencija. Anksčiau implantų viduje būdavo tarsi želė, o dabar – netekanti želė, jei prapjautumėme implantą, želė stovėtų vietoje, o anksčiau būtų išbėgusi. Pakito, be abejo, ir implantų forma, kad būtų įmanoma pasiekti kuo natūralesnį rezultatą.  

Kokios implantus Jūs naudojate?

Mes naudojame tuos implantus, kurie yra registruoti Europos Sąjungoje ir kurie turi savo tiekėjus bei aprūpinimą Lietuvoje. Šiuo metu Lietuvoje populiariausi implantai yra  „Motiva“ ir  „Politech“. Visiems implantams yra ypatinga kontrolė ir aukšti reikalavimai.

Ar galėtų būti toks atvejis, kai nesutiktumėte didinti krūtinės?

Be abejo. Pacientės kartais pateikia nerealius norus: dydžiai nenatūralus, akivaizdžiai per dideli žiūrint į bendrą moters sudėjimą, norėjimas kažkokios tam tikros išvaizdos po operacijos, kai matau, kad nepavyks turėti tokio rezultato. 

Kokius svarbiausius aspektus moteris turėtų žinoti prieš šią operaciją? 

Pirmiausia, turi žinoti ir realiai įsivaizduoti arba bent jau suprasti, ką paaiškins gydytojas, koks bus rezultatas – estetikoje tai yra labai svarbu. Būtina, kad norai būtų realūs ir sutaptų su rezultatu – tada pacientas bus patenkintas. 

 

Susisiekite su mumis:

    Įkelkite failą

    Nėra pasirinktu failų