Gydytojas G. Papečkys: Mane stebina senovės romėnų skulptūros ir kaip tobulai jose yra atkartotas vyrų grožis

Gydytojas G. Papečkys: Mane stebina senovės romėnų skulptūros ir kaip tobulai jose yra atkartotas vyrų grožis

Galime pastebėti, kad dažniausiai viešojoje erdvėje yra orientuojamasi į moterų grožį – jam skiriama kur kas daugiau dėmesio. Vis dėlto, nereikėtų pamiršti ir vyrų. Apie vyrams būdingus veido bruožus, šių metų Eurovizijos nugalėtojų grupės vokalistą ir dar daugiau interviu su „GP klinika“ įkūrėju ir grožio plastikos chirurgu Gintaru Papečkiu. 

1. Kokie yra esminiai veido bruožai, jūsų, kaip profesionalo akimis, kurie padaro vyrą patraukliu?

Pagrindinis bruožas – apatinis žandikaulis: jo dydis bei forma. Tai yra vienas iš vyriškumo požymių. Vyriškas veidas, taip pat, pasižymi aštriu kampuotumu. Aišku, kita svarbi veido sritis – nosis. Dažnai vyrų nosis būna su kuprele, žiūrinti šiek tiek žemyn. Taip pat, nereiktų pamiršti paminėti ir antakių lankų, kurie būna ryškiai išreikšti, dideli, grubūs. Tai, grožio chirurgijoje, yra priimta kaip vyrams būdingi bruožai. 

2. Dažnai pabrėžiate, kad žavitės senovės romėnais. Ar jų veido bruožų galime įžvelgti ir šių laikų vyruose? 

 Mane stebina senovės romėnų skulptūros ir kaip tobulai jose yra atkartotas vyrų grožis, sunku patikėti, kad jos yra virš dviejų tūkstančių metų senumo, nežinomų autorių. Skulptūros yra labai realistiškos, padaryti gražūs, būdingi vyrams, veidai. Iš tikro stebina ir senovės romėnų skulptorių supratimas bei matymas, ypač Europoje. Iki šių dienų šios skulptūros keri visą Europą. Svarbu pabrėžti, kad kalbu būtent apie romenų laikus, nes jų skulptūros, palyginus su kitomis tuometinėmis kultūromis, atspindi realius veidus, tikrąjį gamtos groži. Prie ko norėjau privesti šia tema? Prie to, kad grožis nėra skonio reikalas, gamta sukūrė vyrišką ir moterišką veidą. Tai yra be improvizacijų, ir visa tai atsispindi jau nuo gilios senovės. 

3. Kad jau prakalbom apie romėnus, pereikime prie šių dienų. Pakalbėkime apie šių metų Eurovizijos laimėtoją grupės „Måneskin“ vokalistą Damiano David. Nepaslaptis, kad šis vyras pakerėjo jei ne visą pasaulį, tai tikrai Europą. Jūsų akimis, kodėl jis toks patrauklus daugeliui žmonių?

Pirmiausia, tai, turbūt, žavisi nes jis yra charizmatiškas ir tapo žvaigžde (juokiasi). Visi elementai, kuriuos išvardinau pirmojo klausimo atsakyme tinka šiam atlikėjui. Matome  išreikštus antakių lankus, ne pačius antakius, bet kaulinę struktūrą. Atlikėjo nosis – ypatingai būdinga vyrams – su ryškia kuprele, žiūrinti žemyn. Lūpos siauros, sučiauptos, na, ir be abejo, apatinis žandikaulis – jis čia jau yra be priekaištų, ypatingas gražus, platus, graži smakro forma. Aišku prisideda ir šie faktoriai: jo liesumas, veido siluetas – labai vyriškas, kampuotas. Būtent šios detalės ir duoda grožį, tai yra dėl ko merginos labai juo žavisi. 

4. Galbūt tik dėl jo charizmos yra šiek tiek hiperbolizuojamas jo grožis? 

Kaip tik šiuo atveju, jis tarsi laimėjo loterijoje: ir charizma, ir grožis sutapo. (šypsosi) 

5. Užsiminėt apie jo nosies kuprelę – dauguma ją šalina ir kartais net kompleksuoja dėl jos. 

Pastebime, kad vyrai dėl nosies kuprelės gerokai mažiau kompleksuoja nei moterys. Jei vyras nori ją išsioperuoti (tai būna labai retai), aš vis tiek pasiūlau palikti bent minimalią kuprelę. Ji, mano nuomone, vyrui yra visai žavi. 

6. Dažnai kalbant apie vyrų grožį, mes įsivaizduojame tvarkingus, pasitempusius, su kostiumu. Eurovizijos laimėtojų grupės vokalistas – tarsi visiška priešingybė: aukštakulniai, aptempti rūbai, ilgi plaukai, netgi – makiažas. Tačiau daugelis jame įžvelgia neeilinį vyriškumą. Kodėl? Ar dėl visko kalta – charizma?

    Visa tai, ką išvardinote yra stilius, bet man, pavyzdžiui, patiko, kad buvo išryškintas ne jo stilius, nes stilių gali pasidaryti visi, bet jo ypatingai vyriški bruožai, kurie sužibėjo viešojoje erdvėje. Visgi, dėl ko šis atlikėjas yra patrauklus lemia jo, galima taip pavadinti, „rėmas“, o ne stilius, nors ir šis stipriai prisideda prie visumos. 

Susisiekite su mumis:

    Įkelkite failą

    Nėra pasirinktu failų