grozio chirurgija

„GP klinika“ chirurgas Gintaras Papečkys: „Jau nuo pat pradžių, veido plastinės chirurgijos operacijos mane traukė labiausiai“

Vis dažniau galime pastebėti pasikeitųsi visuomenės požiūrį į plastikos chirurgiją. Ši tema – jau nebe tabų, o pacientai, jaučiantys nepasitenkinimą vienu ar kitu išvaizdos bruožu, nesistengia su juo susigyventi ir atsiduoda į specialistų rankas. Veido srities operacijos vis dar išlieka populiarios, tačiau kartu – pecientų prisibijomos. „Mūsų aplinkoje matau daug dirbtinių veidų. Būtent jie yra padaryti neskoningai. Jeigu darbas padarytas profesionaliai, tai aplinkiniai neturėtų suprasti, kad kažkas buvo koreguojama“,- teigia „GP klinika“ savininkas ir plastikos chirurgas Gintaras Papečkys. Apie veido plastines operacijas ir visus ypatumas daugiau interviu su G. Papečkiu. 

Manoma, kad veido plastikos chirurgija yra rizikingesnė nei kūno. Ar pritariate tokiai nuomonei?

Estetinė chirurgija turi kitą prigijusi vardą – grožio chirurgija. Pagrindinę žmogaus grožio vietą užima veidas, nes jis yra labiausiai matomas ir ganėtinai kaprizingas – neatleidžiantis nukrypimų. Ši kūno vieta – pati sudėtingiausia.

Atlikti veido korekcijas – sunkiau nei kūno?

Ne, nepasakyčiau, kad sunkiau. Tik tai yra gerokai didesnė atsakomybė. Jau nuo pat pradžių, veido plastinės chirurgijos operacijos mane traukė labiausiai. Nors, tai reikalauja, kaip ir minėjau, didelės atsakomybės, bet man tai patinka, šioje srityje dirbu jau labai ilgai. Visą grožį ir jo supratimą mėgstu pateikti būtent per veidą.

Teigiate, kad operuoti veidą– didelė atsakomybė. Kodėl? 

Tam yra ypatingi reikalavimai. Tu turi būti susikaupęs nuo pradžios iki pat galo. Kiekvienas elementas – labai svarbus. Čia reikalaujama ne tik chirurginių, techninių žinių, bet ir žinoti bei būti tikram, kaip padaryti, kad būtų gražu. Todėl tai ir yra didelis iššūkis chirurgui.

Bet juk visą žmogaus kūną operuoti yra labai atsakinga. Ar, Jūsų nuomone, veidas – išsiskiria? 

Veidas yra matomas, o tai reiškia didesnę atsakomybę ir daug variacijų. Pavyzdžiui, krūtinėje daugmaž standartinės plastikos chirurgijos technikos, o veide – įvariausios variacijos ir procedūros.

Dažnai plastikos chirurgai netgi atsisako atlikti veido korekcijas dėl itin didelės atsakomybės. Ar Jūsų tai negąsdina? 

Visą laiką vyksta procesas, supratimas keičiasi ir atrodo, kad tu viską žinai, o po kelių metų grožį supranti vis giliau, todėl ir nori tą perteikti. Visada kviečiu pacientus pasikalbėti, bandau parodyti savo viziją.

Naujausios technologijos – sparčiai paplitusios ir grožio chirurgijoje. Jūsų klinika gali pasigirti 3D konsultacijomis. 

Šiuo metu, kas yra modernu, tai Photoshop arba speciali programa, su kuria sumodeliuojame veidą. Tai reiškia, kad mes ne tik pasakojame apie galimus rezultatus, bet turime ir galimybę viską parodyti pacientui vizualiai.

Ar pasitaiko situacijų, kai Jūsų ir pacientų lūkesčiai bei požiūris nesutampa?

Pasitaiko tokių situacijų ir prisipažįstu, jog ne visada einu į kompromisus. Noriu kurti grožį, kuris laikomas siekiamybę ilgus metus. Nepalaikau trumpalaikių tendencijų, pavyzdžiui neskoningų užpildų erą, vadinamų katės akių techniką, ar panašiai.

Vadinamas „cat eyes“ ir neskoningas lūpų putlinimo užpildus galėtume pavadinti kaip šių laikų mados tendenciją?

Taip, tai – šio momento mada. Praėjus kažkuriam laikui, šį mūsų gyvenimo etapą vaizduosime tokiomis akimis ir lūpomis. Tačiau tikras ir gamtos sukurtas grožis – amžinas bei nekintantis. Taip pat vertėtų atskirti du aspektus: veido bruožus ir žmogaus stilių. Asmuo gali būti ne itin stilingas, bet gražių veido bruožų ir aš jį pavadinsiu gražiu, o sitilingą susitvarkiusį žmogų, bet su veido bruožų nukrypimais, negalėsiu pavadinti gražiu, bet žodžiai simpatiškas, patrauklus tiks. Gražus žmogus yra per amžius gražus, bet tam tikrais laikmečiai skiriasi drabužių tendencijos,šukuosenos, nutukimo laipsnis ir t.t.  Gražių veido bruožų supratimas buvo, yra ir bus tokie patys.

Kokias dar veido plastikos operacijų tendencijas galėtumėte įvardint?

Yra mados, apie kurias kalbėjome, bet kad kažkuri operacija būtų populiaresnė už kitą – tai nėra taip. Viskas yra daroma kompleksiškai. Būna, ateina pacientai, norintys koreguoti tik kokią nors vieną veido sritį. Mano ilgametė darbo patirtis leidžia jam paaiškinti, kad tą vieną vietą galima koreguoti, tačiau tai turės menką rezultatą. Todėl, rekomenduoju atlikti kompleksišką operaciją, tačiau galutinį sprendimą, be abejo, priima pacientas. Nėra jokios prievartos.

Kaip tuomet galėtumėte apibūdinti skoningai ir profesionaliai atliktą veido plastiką?

Mūsų aplinkoje matau daug dirbtinių veidų. Būtent jie yra padaryti neskoningai. Jeigu darbas padarytas profesionaliai, tai aplinkiniai neturėtų suprasti, kad kažkas buvo koreguojama. Galima tik lyginti, žiūrint į nuotraukas prieš ir po operacijos.

Ar visi rezultatai po veido plastikos operacijų išlieka visam gyvenimui?

Kai kurie taip, bet tikrai ne visi. Yra procedūrų,operacijų, kurios labai drastiškai keičia veido bruožus, todėl kelio kartais atgal nėra. Gerai, kad jų vis labiau mažėja ir aš jų vengiu.

Dirbti grožio chirurgijoje pradėjote prieš trisdešimt metų. Visgi, galbūt, prisimenate savo pirmąją veido plastikos operaciją? 

Visas mano, kaip plastikos chirurgo, kelias suskirstytas etapais. Iš karto nėra leidžiama operuoti veidų. Bet savo vieną iš pirmųjų operacijų atsimenu puikiai. Pacientė savaitę prieš gimimo dieną nusprendė, kad nori pasidaryti operaciją. Pamačiusi vaizdą po operacijos, nukėlė gimtadienio šventę mėnesiui, o svečiams pasakė, kad papuolė į avariją (tai yra normalus gijimo procesas su mėlynėmis ir t.t.). Sulaukus šventės, visi svečiai sakė, kad jubilijatė labai jau išgražėjo po avarijos (juokiasi).

Susisiekite su mumis:

    Įkelkite failą

    Nėra pasirinktu failų