2020-01-10

PRP (platelet-rich plasma) arba, kitaip, trombocitais praturtinta plazma, yra naudojama kaip užpildas atgaivinti veidui ir atjauninti odai. Jos metu iš žmogaus yra paimamas nedidelis kraujo kiekis, kuris yra apdorojamas specialiame aparate. Galiausiai iš šio paimto kraujo yra išgaunamas trombocitų koncentratas, kuris yra sušvirkščiamas į problemines veido zonas. Taip suaktyvinti trombocitai skatina ląstelių atsinaujinimą ir dauginimąsi, todėl PRP procedūra lemia odos atjaunėjimą.

PRP procedūra taikoma:

• Lyginant raukšles;
• Atkuriant odos stangrumą;
• Šalinant pigmentines dėmes;
• Švelninant randų ryškumą;
• Mažinant išsiplėtusias poras.

PRP procedūros eiga

PRP procedūros metu iš venos imamas nedidelis paties paciento kraujo kiekis (dažniausiai nuo 30 iki 60 ml), kuris talpinamas specialiame vienkartiniame rezervuare, o šis 15 minučių centrifuguojamas. Centrifugos pagalba rezervuare esantis kraujas išsiskaido į skirtingus komponentus, tarp jų išskiriamas ir minėtai procedūrai reikalingas trombocitų koncentratas. Išgauti trombocitai, net iki 9 kartų viršija trombocitų kiekį, palyginus su kiekiu įprastame kraujo tūryje.
Kraujyje esantys trombocitai aktyvuoja natūralias kamienines ląsteles, kurios cirkuliuoja veido audiniuose, ir tokiu būdu stimuliuoja paties paciento odos ląsteles. Taip yra skatinama kolageno bei elastino gamyba, taigi, sukeliamas veido odos atjauninamasis efektas.
Atvykus į procedūrą, jūsų veido oda bus padengiama vietiniu anestetiniu kremu, nuskausminančiu veido odą injekcijų metu. Vos tik bus paruoštas autologinis trombocitų koncentratas, gydytojas plona, trumpa adata (3–4 mm) atliks PRP injekciją, kurios metu suleis gautą produktą tiesiai į reikalingus veido taškus, taip siekiant sukelti veido odos regeneracijos procesus. Vidutinė gydymo trukmė – apie 45 minutės. Per šį laiką gydytojas atliks daugybę nedidelių injekcijų veido odoje, koncentruodamasis į labiausiai problemiškas odos vietas.

Po procedūros

Po procedūros veido oda gali būti jautri, paraudusi, skausminga, patinusi, todėl siekiant sušvelninti šiuos pažymius, dedami šaldomieji kompresai. Injekuotose vietose gali pasireikšti nežymios mėlynės ar kraujosruvos.
PRP injekcijos efektas pradeda ryškėti po 2–3 savaičių. Norint išlaikyti maksimalų efektą nuolat, procedūrą rekomenduojama atlikti bent kartą į metus, o jei yra galimybė, ir 2 kartus. Ypač efektyvi ši procedūra tuomet, kai yra derinama su riebalų persodinimo procedūra.

Rinkdamiesi PRP procedūrą tarp skirtingų klinikų, būtinai atkreipkite dėmesį ne tik į kainą, bet ir į rekomenduojamą kartojimo laikotarpį. Dažnai žemesnė kaina reiškia tai, kad PRP procedūra bus atliekama su mažesnės koncentracijos trombocitų kiekiu, todėl ją reikės dažniau kartoti, kartais net 3 kartus per metus. GP klinikoje turima PRP injekcijos paruošimo aparatūra leidžia išgauti itin didelį trombocitų koncentratą, todėl procedūra yra brangesnė, tačiau rezultatais galite džiaugtis gerokai ilgiau.

Save

Susisiekite su mumis:

    Įkelkite failą

    Nėra pasirinktu failų