Nosies operacija, Nosies korekcija

Nosies formos korekcija
Mūsų dienomis visi, kas nėra patenkinti savo nosies forma, gali kreiptis į plastikos chirurgus. Nosies korekcija – tai ko gero populiariausia plastinė operacija pasaulyje. Svarbu pasirinkti plastikos chirurgą, kuris padailins Jūsų nosį, nepakenkdamas išvaizdai ir neatimdamas iš Jūsų individualumo. Šiuolaikiniai nosies korekcijos būdai leidžia sukurti praktiškai bet kokios formos nosį. Galima sumažinti nosį, pakeisti jos formą, koreguoti nosies–viršutinės lūpos kampą, susiaurinti šnerves, išlyginti nosies pertvarą, atkurti nosį.
Operacija dažnai išsprendžia ne tik estetinę, bet ir fiziologinę problemą, jos metu išlyginama nosies pertvara, tampa lengviau kvėpuoti. Nosies korekciją galima atlikti bet kuriuo metų laiku, tačiau vasarą reikėtų pusantro mėnesio vengti saulės, galinčios sukelti pigmentaciją, ir temperatūros, žemesnės nei –15 laipsnių Celsijaus, kuri gali pakenkti operuotai nosiai. Taip pat nereikėtų daryti operacijos jaunesnio amžiaus žmonėms, nes tai gali apsunkinti normalią nosies raidą ir operaciją teks kartoti ateityje. Plastinės nosies operacijos kaina nėra maža, tačiau tai viena iš tų sričių, kur kokybė atitinka kainą. Plastinės nosies operacijos kaina priklauso nuo operacijos sudėtingumo, kokybiškos įrangos ir padėjėjų komandos teorinio ir praktinio pasiruošimo.

 

Nosies operacija

Visos operacijos reikalauja tam tikrų laikinų gyvenimo būdo apribojimų ir nosies korekcija nėra išimtis. Prieš operaciją nepatartina rūkyti, vartoti aspiriną ir kitus vaistus slopinančius kraujo krešėjimą, nes tai gali sukelti kraujavimą operacijos metu. Operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą. Metodika priklauso nuo to, kokios iškeltos užduotys. Dažniausiai “W” formos pjūvis atliekamas nosies pertvaroje ir du lenkti pjūviai šnervių vidiniame paviršiuje. Operacijos metu koreguojama kremzlinė nosies pertvaros dalis, taip pat kaulinė nosis, jei prireikia atliekama ir kaulinės nosies pertvaros korekcija. Galiausiai užsiuvami pjūviai ir uždedamas specialus įtvaras bei pleistrai, kurie palaiko norimą nosies formą, kol suauga kaulai.

 

Nosies operacijos rizika

Kaip ir kiekviena intervencija, nosies ar nosies kuprelės korekcija gali turėti nepageidaujamą poveikį. Tai reakcija į anesteziją, pooperacinis skausmas, akių sudirginimas, veržimas, užsitęsęs kraujavimas, žaizdos kraštų išsiskyrimas, žaizdos infekcija, randų hipertrofija. Kitas galimas komplikacijas ar nepageidaujamas reakcijas reikėtų aptarti su plastikos chirurgu konsultacijos metu. Kadangi dėl individualių organizmo savybių kiekvieno paciento reakcija į anestezijos preparatus, chirurgines traumas bei gijimo procesą yra unikali, tiksliai prognozuoti vieną ar kitą komplikaciją yra sunku.

 

Nosies operacijos pooperacinis laikotarpis

Įprastai gijimas trunka keletą savaičių ar mėnesių, bet įtvaras nuimamas jau po savaitės, rečiau – po kelių savaičių. Po operacijos neišvengiamai atsiradusios mėlynės ir patinimas išlieka keletą savaičių, pasitaiko, kad šiuo metu audiniai tampa nejautrūs, nosis gali būti užsikimšusi ir pirmomis dienomis skausminga. Jau po vienos ar dviejų savaičių nosis įgauna sveiką, patrauklią išvaizdą.
Įprastas socialinio aktyvumo lygis atsistato priklausomai nuo operacijos sudėtingumo ir individualių savybių. Pirmomis dienomis patartina naudoti šaltus kompresus, esant reikalui gali būti paskirti nuskausminamieji ir raminamieji preparatai. Dvi savaites po operacijos patartina miegoti, laikant galvą aukščiau širdies lygio, tai padės skysčiams lengviau cirkuliuoti ir sumažins patinimą. Dauguma pacientų jau po penkių dienų gali grįžti prie sau įprasto gyvenimo režimo, tačiau kelis mėnesius kai kuriems pacientams reikėtų vengti pernelyg aktyvaus sporto, rūkymo, aštraus, sūraus maisto. Kurį laiką nepatartina nešioti akinių su sunkiais rėmeliais. Nosies traumavimo fizinio aktyvumo metu reikėtų vengti bent 6 mėnesius.

Nosies operacijos rezultatas

Galutinis estetinis rezultatas matomas tik pasibaigus gijimui, tačiau formos pokyčiai matomi praktiškai iš karto po operacijos. Operacijos efektas ilgalaikis. Nosies formavimosi ir korekcijos procesas po plastinės operacijos trunka apie pusę metų, kartais iki vienerių metų. Todėl galutinį rezultatą reikėtų vertinti praėjus šiam laikotarpiui.

Susisiekite su mumis:

    Įkelkite failą

    Nėra pasirinktu failų