Patyrusio chirurgo rankose žmogaus kūnas tarsi gyva skulptūra

Atgal į naujienų sąrašą
chirurgas Gintaras papeckisKalbėdami apie riebalų nusiurbimą, o juo labiau apie jų persodinimą, ne vienas imame raukytis vien nuo galimo vaizdo ir asociacijų, kurias sukelia žodis „riebalai”. Tačiau daugiau nei dvidešimties metų estetines kūno tobulinimo operacijas atliekantis „VitkusClinic” plastinės chirurgijos klinikos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Gintaras Papečkys tvirtina, jog būtent šios dvi operacijos duoda maksimalų, ilgalaikį rezultatą mažiausiai traumuojant kūną minėtų procedūrų metu ir išvengiant sintetinių užpildų.

Kas yra riebalų nusiurbimas?

Riebalų nusiurbimas – riebalinio audinio pašalinimas operacijos metu. Riebalų nusiurbimas – tai kūno skulptūra. Nereikia šito painioti su svorio mažinimu. Operacijos metu specialia kaniule pašaliname dalį riebalinio sluoksnio sumažindami deformacijas, suformuojame linkį, patobuliname kūno formą.

Riebalai visuomet asocijuojasi su per dideliu kūno svoriu, todėl viršsvorio turintiems žmonėms riebalų nusiurbimas būtų gana paprasta išeitis. Ar tokie pacientai gali tikėtis Jūsų pagalbos?

Kaip minėjau, riebalų nusiurbimas yra kūno skulptūra, o ne svorio mažinimas. Mūsų pagalbos kreipėsi ne vienas nutukęs žmonės, kurio pagrindinis tikslas buvo – sulieknėti. Mes tokiems pacientams atsisakome padėti, nes riebalų nusiurbimo galimybės yra ribotos. Taip yra todėl, kad operacijos metu galima nusiurbti apie tris litrus riebalų. Todėl patariame iš pradžių numesti svorio, o po to atvykti pas mus koreguoti kūno linijų.
Pasaulyje yra atvejų, kuomet operacijų metu būdavo pašalinama 11-12 litrų riebalinio audinio. Tačiau tos operacijos buvo rizikingos, su komplikacijomis, kėlė grėsmę pacientų gyvybei. Todėl tokių drastiškų operacijų Lietuvoje neatliekame.

Tokia informacija gali šokiruoti ne vieną. Kita vertus, estetinė medicina kaip ir medicinos mokslas nestovi vietoje. Todėl, reikia manyti, grožio chirurgija sukuria naujų kūno formas padedančių tobulinti priemonių?

Taip, jau dabar galime nusiurbti didesnį riebalų kiekį negu anksčiau, nesukeldami pavojaus paciento sveikatai. Visai neseniai „VitkusClinic” įdiegėme naują vibro riebalų atsiurbimo aparatą „Euromi Lipomatic”. Pagrindinė šio aparato savybė ta, kad operacijos metu į riebalinį sluoksnį įvesta kaniulė vibruoja žemo dažnio virpesiais, kaniulė juda pirmyn, atgal ir aplink savo ašį. Šiuo principu riebalų nusiurbimo procedūros operacijos atliekamos jau keletą metų.

Su vibro aparatu „Euromi Lipomatic” atlikti riebalų nusiurbimo procedūrą mums yra žymiai lengviau. Kaniulė lengvai, netraumuodama audinių slysta pro riebalinį audinį, o vibruojantys jos virpesiai atskiria riebalinį audinį nuo kitų audinių, o siurblys lengvai juos pašalina. Operacijos metu daug mažiau pasišalina kraujo, daug mažiau pažeidžiamos kraujagyslės, nesuardomos poodinės struktūros. Todėl po procedūros oda gražiai susitraukia, priglunda, greičiau sugyja. Po operacijų, kurios buvo atliekamos su senosios kartos aparatais, oda tarsi pakibdavo. Dabar to nėra. Tai yra didžiausias „Euromi Lipomatik” privalumas.

Kokiose vietose dažniausiai tenka šalinti riebalus?

Dažniausiai koreguojamos vietos – pilvas, sėdmenys, šlaunys ir juosmuo. Tačiau su naujuoju aparatu galime koreguoti vyrų krūtinės sritį, žasto sritį, pečių juostą. Anksčiau dėl savo anatominių savybių šiose vietose riebalų nusiurbimas nebuvo atliekamas.

Žmogaus organizmas turi genetiškai užprogramuotų vietų, kuriose yra linkę kauptis riebalai, pvz.: „galifė” šlaunų forma. Ar iš jų pašalinus riebalus nėra tikimybės, kad jie ir vėl ten susikaups?

Yra du riebalų sluoksniai. Vienas – paviršinis, kuris dengia visą mūsų kūną. Jį lemia mūsų mityba, fizinis aktyvumas. Išorinėje šlaunų pusėje susiformavę „galifė” formos riebalai yra antrasis jų sluoksnis. Taip pat tipiška antrojo riebalų sluoksnio susikaupimo vieta – apatinė pilvo dalis. Atsiurbdami antrąjį, gilųjį riebalų sluoksnį tradiciniu būdu, neliesdami viršutiniojo, labai sėkmingai pakoreguojame kūno linijas. Tai yra mitas, kad riebalai atauga. Juos pašalinus lieka tolygi ovali forma be jokio iškilimo.

Vienas dažniausių klausimų, kurių gydytojas (nesvarbu, kurios srities) sulaukia iš paciento yra „ar skaudės?” Taigi, ar skauda Jūsų pacientams?

Anksčiau atliekamų riebalų atsiurbimo operacijų metu pacientai patirdavo daug daugiau skausmo, nes tekdavo manualiai, ranka įvesti po oda kaniulę ir ją judinti, o siurblys tuo metu susiurbdavo riebalus. Todėl tokia operacija visuomet būdavo atliekama esant bendrajai nejautrai. Vietinio nuskausminimo tikrai nepakakdavo.

Su naujuoju vibroaparatu riebalus galime nusiurbti ir su vietine nejautra. Kaniulė tarsi violončelės smičius lengvai ir švelniai slysta audiniais, jų netraumuodama ir nesukeldama skausmo. Procedūra neskausminga. Ją galima atlikti ir su vietine nejautra, tačiau mes dėl paciento komforto ir saugumo atliekame pilną nejautrą. Jau tą pačią dieną po operacijos pacientas gali vykti namo.
Užsienio estetinės plastinės chirurgijos klinikose taupumo sumetimais šios procedūros dažniausiai atliekamos su vietine nejautra.

Kiek laiko trunka operacija?

Viską lemia riebalų kiekis. Kuo daugiau ir skirtingose vietose jie susikaupę, tuo ilgiau tenka dirbti: valandą, dvi, kartais ir daugiau.

Kiek laiko trunka gijimo procesas? Kokie Jūsų patarimai pacientui?

Kaip ir po visų operacijų reabilitacija trunka apie tris-keturias savaites. Tačiau naudojant naująjį vibrometodą, gijimo, atsistatymo periodas gerokai sutrumpėja. Taip pat daug mažiau skauda pirmosiomis dienomis iškart po operacijos, nes procedūra yra švelni ir netraumuojanti. Dėl to daug mažesnės yra ir kraujosruvos. Jau po trijų-keturių dienų pacientas gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Mėnesį po operacijos pacientas turi dėvėti specialius kūną spaudžiančius drabužius, kurie leidžia suformuoti gražesnį kūno kontūrą. Taip pat tuo periodu negalima aktyviai sportuoti.
Kiekvienas žmogus, o ypatingai merginos, trokšta atrodyti gražiau, puikuotis dailiomis kūno formomis. Kūno kultą propaguoja tobulų formų manekenės ir modeliai. Bene visoms, net pačioms ploniausioms, madų pakylomis žingsniuojančioms manekenėms ir modeliams vaikinams yra bent kiek koreguotos kūno linijos. Merginoms paplokštinti pilvukai, paplonintos šlaunys.

Riebalų nusiurbimo ir persodinimo galimybės yra unikalios. Persodinus riebalus, vaikinams suformuojamos raumenų kontūrą atspindinčios pilvo „kaladėlės”, iškili krūtinės ląsta.

Toks įspūdis, kad riebalų persodinimo galimybės yra didžiulės?

Taip. Derindami šiuos du metodus – riebalų nusiurbimą ir persodinimą – iš moters atsiurbtus riebalus galime panaudoti, tarkime, krūtų, sėdmenų, klubų korekcijai, veido atjauninimui. Mes galime suformuoti visą figūrą. Vyresniems vyrams koreguojame krūtinės sritį: nuslinkusius krūtinės srityje riebalus nusiurbiame apačioje ir perkeliame į viršutinę dalį. Galime koreguoti žasto sritį, paryškinti raumenų kontūrą. Viską lemia paciento pageidavimai.

Kokia Jūsų patirtis dirbant riebalų nusiurbimo ir persodinimo srityje?

Esu bene pirmasis pradėjęs dirbti šioje srityje. Riebalų persodinimo operacijas ėmiau praktikuoti prieš daugiau nei šešiolika metų. Šios operacijos metu riebalai iš vienos kūno vietos „perkeliami” į kitą. Operacijų tikslas – koreguoti kūno formas. Anksčiau tokios gausybės sintetinių užpildų, kuriais galime naudotis dabar, nebuvo. Dažniausiai koreguodavome veido formas: užpildydavome įdubimus, didindavome skruostus, koreguodavome žandikaulio liniją. Operacijos buvo nedidelės, naudodavome mažus riebalų kiekius. Šių dienų praktikoje jų naudojame daug daugiau, pvz.: krūtų didinimui. Anksčiau to nedarėme, nes nebuvo ištirtas didelio persodintų riebalų kiekio organizmui poveikis.

Kaip jaučiasi ir atrodo Jūsų pacientai, kuriuos operavote, atlikote riebalų persodinimo operacijas prieš penkiolika metų?

Jie jaučiasi gerai ir atrodo puikiai. Riebalai prigijo, yra savo vietose, atlieka savo funkciją – formos koregavimą – iki šiol. Tačiau pats įdomiausias dalykas, kurį pastebėjome, vieta, į kurią persodinti riebalai – praktiškai nesensta. Oda, palyginus su nekoreguotais jos plotais, beveik nesiraukšlėja. Taip yra todėl, kad riebalai atlieka ne tik užpildo savybę, tačiau jie turi ir atstatomųjų bei regeneruojančių savybių, atlieka stabilizavimo funkciją. Kūno riebalai yra vienas kamieninių ląstelių šaltinių. Šios ląstelės, kaip žinia, labai svarbios regeneracijai. Todėl vis dažniau riebalų persodinimo operacijos naudojamos stabdant senėjimo procesus. Riebalų persodinimo būdai tobulinami, iš riebalų išskiriamas jų koncentratas, kuris yra daug efektyvesnis. Jis leidžiamas į poodį ir į odą. Tokios procedūros atliekamos ir Lietuvoje. Šiuo metu pripažįstama, kad tai yra pats didžiausias atradimas estetinėje plastinėje medicinoje.

Kalbėjosi Aušrinė Baronaitė

Šaltinis: sveikas.lt